Köpeği öldüresiye dövüp çöpe attı, bin 100 lira para cezası verildi

27 Ocak 2021 Çarşamba

Köpeği öldüresiye dövüp çöpe attı, bin 100 lira para cezası verildi

Avcılar’da bir köpeği “tavuklarımı öldürdü” bahanesiyle öldüresiye döverek çöplüğe atan Aziz A.’ya bin 100 TL para cezası kesildi.

Avcılar Firüzköy Mahallesi’nde bir kişinin, Rottweiler cinsi dişi bir köpeğin sopayla dövüldüğü ve çöpe atıldığı ihbarının aradından polis ekipleri hareketle geçti. İhbar adresinde köpeği gözünden ve başından yaralı halde buldu. Polis ekipleri, sahipsiz hayvana eziyet ettiği belirlenen Aziz A.’yı yakalayarak Firuzköy Şehit Ilgaz Aykutlu Polis Merkezi’ne götürdü.

BİN 100 LİRA PARA CEZASI

Aziz A’nın burada, sokak köpeğinin 10 tavuğunu öldürmesine çok sinirlendiğini, kızgınlıkla dövdüğünü söylediği öğrenildi. Savcılıkta ifadesi alınan şüpheli serbest bırakılırken, hakkında 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14/A maddesindeki “Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek” hükmü uyarınca bin 100 TL para cezası uygulandı.

AMELİYAT EDİLDİ

Firuzköy Şehit Ilgaz Aykutlu Polis Merkezi’nden bir ekip, köpeği Avcılar’daki İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne götürdü. Gözünden ameliyat edilen köpek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekibine teslim edildi.

Köpeği teslim alan görevli, şöyle konuştu:

“Şimdi gider gitmez görevlimiz tekrar müdahale edecek. Gözünde ve kafasında açık yaralar var. Onlar tekrardan tedavi edilecek. Durumu şu an gayet ağır. Kafa travması geçiriyor. Ağzında içten kaynaklı kanamalar var. Kafasında açık yaralar var. Şiddetli darp uygulanmış. Şuuru, bilinci kapalı. Yerinden çıkan bir gözü tekrar burada dikildi. Geri kalan tedavisi İBB?ye ait Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde yapılacak.”

Benzer Haberler