Konyalı vatandaştan Erdoğan’a: Bizi duymuyorsa yarın çıkıp oy istemesin

16 Mayıs 2022 Pazartesi

AKP’nin yüksek oy oranı seçim kazandığı Konya Karatay Belediyesi, hobi bahçeleri için yıkım kararı aldı. Karara tepki gösteren bir vatandaş, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “…Sesimizi duy. Duymazsa yarın çıkıp da oy istemesin” dedi.

AKP’li Konya Karatay Belediyesi, Aksaray yolunun 17. kilometresinde bulunan kooperatif alanına yapılan ahşap hobi bahçeleri için yıkım kararı aldı. Vatandaş yıkım kararına tepki gösterdi. Bir vatandaş, şunları söyledi:

“Belediye başkanına hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Randevu vermiyor. Milletvekillerinden aramadık kimseyi bırakmadık. Biz bir hafta on gün daha süre istiyoruz. Jandarmaları, biz kapımıza getirmeyelim kendimiz kaldıralım dedik. Hasan Kılca Bey dükkânıma kadar oy istemeye geldi. Şu an burada, tellerin arkasından bizi izliyorlar. Halkın arasına girmiyor. Oy istemeye kapıma kadar geliyorsunuz da bu zulmü neden dışardan izliyorsunuz? Halkın arasına bir gir, halkın derdini dinle. Sen halk için oradasın. Masaya oturtmasını bildiysek kaldırmasını da biliriz.”

“YARIN ÇIKIP DA OY İSTEMESİNLER”

Konu hakkında mağduriyetlerini dile getiren başka bir Konyalı vatandaş ise, “Şu an biz Filistinli olduk. Yıkanlar da İsrail oldu. Kepçe gelecek yıkacak. Filistin’e gerek yok Filistin burada. Ben buradan devlet büyüğümüze seslenmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza diyorum ki; çevrendekiler sana doğruyu söylüyor mu söylemiyor mu bizzat bu sesimizi duy. Bu hobi bahçelerini bir an önce çözüme kavuştur. Duymazsa yarın çıkıp da oy istemesin” dedi.

 

AKP’nin kalesi Konya’da vatandaş isyan etti! “Yıkarsa AK Parti yıkar”

Benzer Haberler