Konya’da gözaltına alınırken başından vurulup öldü: Polis tutuklandı

6 Ocak 2022 Perşembe

Konya’da gözaltına alınırken başından vurulup öldü: Polis tutuklandı

Konya’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayan ve durdurulduktan sonra polis memuru D.Y.’nin tabancasının iddiaya göre kazara ateş almasıyla başından vurulan Beytullah Gölcük, yaşamını yitirdi. Polis memuru D.Y., tutuklandı.

Olay, Konya’nın Kulu ilçesinde meydana geldi. Devriye görevi yapan polis memurları, hırsızlık şüphesiyle içinde 3 kişinin bulunduğu kamyoneti durdurmak istedi. ‘Dur’ ihtarına uymayan M.M.Ç., A.G. ve Beytullah Gölcük, kamyonetle kaçtı. Polis,  aracın lastiklerine ateş ederek kamyoneti durdurdu. 3 kişi gözaltına alınmak istendiği sırada çıkan arbedede polis memuru D.Y.’nin tabancasının iddiaya göre, kazara ateş aldı. Polisin tabancasından çıkan kurşun Beytullah Gölcük’ün başından yaralanmasına sebep oldu. Kanlar içinde yere yığılan Gölcük, ihbar üzerine çağrılan gelen sağlık ekiplerince Kulu Devlet Hastanesine kaldırıldı. M.M.Ç. ve A.G. de gözaltına alındı.

GÖLCÜK HAYATINI KAYBETTİ

Tedaviye alınan Gölcük doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Kulu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında jandarma tarafından gözaltına alınan polis memuru D.Y., bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI

Kulu Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise olayla ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü belirterek, ”01/01/2022 günü saat:01.15 sıralarında ilçemizde meydana gelen talihsiz olayla ilgili olarak ilçemiz gençlerinden olan Beytullah Gölcük, 05 Ocak tarihinde vefat etmiştir. Konuyla ilgili olarak Kulu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış, Kulu İlçe Jandarma Komutanlığınca tahkikat titizlikle yürütülmekte olup olaya müdahale eden kamu personelinin silahlarına el konulmuş, talihsiz olayla ilgili olarak bir polis memuru 6 Ocak’ta  çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, soruşturma halen devam etmektedir. Konu ile ilgili sosyal medya platformlarında, asılsız iddialar sonucu halk arasında bilgi kirliliğine yol açan ve asılsız birtakım paylaşımların olduğu görülmüş, olayın tüm detayları Kulu Cumhuriyet Başsavcılığınca tüm yönüyle titizlikle değerlendirilmekte, hiçbir soru işaretine mahal bırakmayacak şekilde soruşturma devam etmektedir. Bu tür sosyal paylaşımlarla ilgili adli mercilere gerekli suç duyurularında bulunulmuştur” denildi.

Muavin ile tartışan polis silah çekip sağa sola ateş açtı

Benzer Haberler