Kongreyi terk eden Aziz Yıldırım: Çekilmeyeceğim

Yayın tarihi: 8 Haziran 2024 Cumartesi 1:32 pm - Güncelleme: 8 Haziran 2024 Cumartesi 3:49 pm

Haber: CEREN URAL

Divan Başkanı seçimine tepki göstererek Fenerbahçe kongresini terk eden Aziz Yıldırım, Ali Koç’la arasındaki ‘diyalogu’ anlattı. Yıldırım çekilmeyeceğini söyleyerek çağrıda bulundu.

Fenerbahçe kongresinde Divan Başkanı seçimine tepki göstererek stadı terk eden Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi.

“Ali Bey bana diyor ki, ‘Gerekirse kavga edelim’. Bunu gördüğüm için ayrıldım” diyen Yıldırım “Kavgaların çıkacağını gördüğüm için gittim” ifadelerini kullandı.

Çekilmeyeceğini söyleyerek kongre üyelerine “Oy kullanın” çağrısı yapan Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

‘ALİ BEY ‘GEREKİRSE KAVGA EDELİM’ DEDİ’

“Gerilimi tırmandırmamak için ayrıldım. Kavga etmeyi tercih edenleri, Fenerbahçe’nin vicdanına havale ediyorum. Kavgaların çıkacağını gördüğüm için gittim. Ali Bey bana diyor ki, ‘Gerekirse kavga edelim’. Bunu gördüğüm için ayrıldım. Bizim derdimiz seçim kazanmak değil, Fenerbahçe’nin kazanması. Dürüstçe bir divan seçimi yapılmadı. Tek tek okuyacaktı maddeleri, oylamaya sunacaktı.

Fenerbahçe; holdinglerin takımı mı, halkın takımı mı? Yarın genel kurul üyeleri buna karar verecek.

CANLI | Fenerbahçe’de seçimli kongre… Acun Ilıcalı: Aziz Yıldırım’a cevabı adalet verecek

‘YARIN ORADA OLACAĞIM’

Bütün delegelerimizi yarın stadyuma bekliyorum. Ben de sabah erken saatlerden itibaren orada olacağım ve seçim bitene kadar da oradan ayrılmayacağım. Bizi derdimiz seçimi kazanmak değil, Fenerbahçe’nin kazanması. Oylama yapıyor ‘oy birliği’ diyor. Nasıl oy birliği? Ben reddettim bunu.

(Ali Koç’un ‘Gerekirse kavga edelim’ sözüne ne dediniz?) Ne diyeceğim? Güldüm geçtim.

‘BU YANLIŞ’

Kürsüyü işgal etmedik. Vefa Bey’in adil bir şekilde seçilmediğini söylemeye gittik. Şekip Bey’in oyu daha fazlaydı. Karşı taraf çift el kaldırıyor. Düzgün bir ekiple sayım yapmak gerekirdi.  Tribünlerde üst katlarda insanlar oy kullanıyor, bunlar sayılmadı. Kale arkasında el kaldırıyorlar, sayılmıyor. Böyle seçim mi olur? Kongreye gelen insanlar amigoluk yapmayacaklar. İki taraf için de aynısını söylüyorum. Stada maça gelmiş gibi geliyorlar. Bu yanlış. Ayırmadan söylüyorum, kimse bu şekilde davranamaz.

Fenerbahçe kongresinde gerginlik! Aziz Yıldırım stadı terk etti

‘BEN ORTAMI GERMEDİM’

Ben hiçbir zaman ortamı germedim, sakin konuştum. Kim kazanırsa kazansın, Fenerbahçe kazansın. Holdinglerin Fenerbahçe’si mi, halkın Fenerbahçe’si mi? Delegeler karar versin. ‘Şekip Bey ile çalışmayacağım’ diyor. Seçilerek gelmiş adam oraya, böyle saçma şey mi olur?

Fenerbahçe’nin üzerindeki ölü toprağını kaldırdım. Onlara yön verdim. Ben hedefime ulaştım.

‘ÇEKİLMEK FALAN YOK’

Çekilmeyeceğim, çekilmek falan yok!

‘SÜRPRİZİM VARDI’

Sürprizim vardı. Divan’a gidip 50 milyon dolar teminat mektubu vereceğim. Şampiyon olamazsak o parayı Fenerbahçe’ye vereceğim.

Fenerbahçe kongresinde ‘Acun Ilıcalı’ gerilimi

Kaynak: HABER MERKEZİ