Kong ve Godzilla yepyeni bir macera ile devam ediyor

Yayın tarihi: 8 Aralık 2023 Cuma 9:00 am - Güncelleme: 6 Aralık 2023 Çarşamba 9:35 pm

2021 yılında izleyiciyle buluşan Godzilla vs. Kong’un devam filmi “ Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk”un  ilk fragmanı yayınlandı.   İki ikonik canavarın ortak bir düşmana karşı mücadelesini izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi yine Adam Wingard oturuyor.

Godzilla Kong’a Karşı filminin büyük hesaplaşması, kudretli Kong ve korkunç Godzilla’yı dünyamızda saklı, keşfedilmemiş devasa bir tehditle karşı karşıya getiren, onların ve bizim varlığımıza meydan okuyan yepyeni bir macera ile devam ediyor.

“Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk”, bu olağanüstü varlıkların şekillenmesine yardımcı olan ve onları sonsuza dek insanlığa bağlayan efsanevi savaşı ortaya çıkarırken, bu Titanların geçmişlerini ve kökenlerini, Kafatası Adası’nın ve ötesinin gizemlerini daha da derinlemesine araştırıyor.

 

İlginizi çekebilir: Apple’ın Godzilla dizisinden yeni fragman

Yeni İmparatorluk filminin yönetmen koltuğunda Adam Wingard oturuyor.  Filmin başrollerinde  Rebecca Hall ve Brian Tyree Henry yer alırken, onlara Dan Stevens, Kaylee Hottle, Alex Ferns ve Fala Chen eşlik ediyor.
Filmin senaryosunu Terry Rossio, Simon Barrett ve Jeremy Slater tarafından kaleme alınıyor. Yapımcılığını Mary Parent, Alex Garcia, Eric Mcleod, Thomas Tull, Jon Jashni ve Brian Rogers üstleniyor.  Başyapımcılar ise Wingard, Jen Conroy, Jay Ashenfelter, Yoshimitsu Banno, Kenji Okuhira.

Görüntü yönetmenliğini  Ben Seresin yapıyor. Yapım tasarımcısı Tom Hammock, kurgucu Josh Schaeffer, kostüm tasarımcısı Emily Seresin’le iş birliği yapıyor.  Filmin müziklerinin bestecileri ise Tom Holkenborg ve Antonio Di Iorio.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği “Yeni İmparatorluk”, 12 Nisan 2024’te vizyonda olacak.

Netflix Yılın En Pahalı Filmini Sundu

Kaynak: TELE1