Komünistlerden Ankara’da miting! “Onur Gencer örgütlü bir katil”

19 Haziran 2021 Cumartesi

Komünistlerden Ankara’da miting! “Onur Gencer örgütlü bir katil”

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Ankara Anıtpark’ta miting yaptı. Okuyan, “Hem vatan adına öldürüyor, hem din adına. Nasıl çıkacağız buradan? Dinin siyasete karıştırılmasına sıfır tolerans. İnsanların ibadetine, inancına karışamazsınız ama din işlerini siyasetten çıkarmazsanız daha çok cinayet işlenir” dedi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) salgın önlemlerine dikkat ederek Ankara Anıtpark’ta “Halk Kürsüsünü Kuruyor” başlıklı bir miting düzenledi.

Anıtpark’ta yapılan mitingde TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP MK üyesi Senem Doruk İnam, Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı Temsilcisi Selahattin Kural, Türkiye Komünist Gençliği adına Mert Doğan, tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü birer konuşma yaptı. Sanatçı Gülcan Altan da şarkılarıyla mitinge katıldı.

TKP Genel Sekreteri Okuyan yaptığı konuşmada “Aman provokasyona gelmeyin diyorlar, sinmeyeceğiz! Biz sokağa, mahallelere, fabrikalara sahip çıkacağız ki, provokatörler sinsinler, kaçsınlar. Örgütleneceğiz, daha fazla örgütleneceğiz” dedi.

Miting alanına gelişler sürerken, sık sık “Boyun eğme memlekete sahip çık”, “Şeriata faşizme karanlığa geçit yok”, “Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak” ve “Yağma yok sosyalizm var” sloganları atıldı.

‘ONUR GENCER BİR KATİL, ÖRGÜTLÜ BİR KATİL. MECZUP FALAN DEĞİL’

Okuyan, HDP binasına yapılan saldırıya ilişkin konuşarak sözlerine başlarken, “Bir meczup kişisel olarak hareket ediyor diyorlar, ne meczubu. Toplumu kinle nefretle dolduracaksınız, din adına, vatan adına öldürmeye yönlendireceksiniz, sonra meczup, yok öyle şey. Onur Gencer bir katil, örgütlü bir katil. Meczup falan değil” dedi.

Okuyan şunları söyledi:

‘MİLLİYETÇİLİK ZEHİRLER’

Milliyetçilik zehirler. Yurt sevgisi, vatan sevgisi başka bir şey. Milliyetçilik kendi ulusunun başka uluslardan üstün olduğunu söylemektir. Ve milliyetçilik milliyetçiliği besler. Din adına tarikat örgütlenmeleri bu ülkede meşrulaştırıldı. Son katil aynı şekilde. Bir tarafı ÖSO’cu, bir tarafı bozkurt. Hem vatan adına öldürüyor, hem din adına. Nasıl çıkacağız buradan? Dinin siyasete karıştırılmasına sıfır tolerans. İnsanların ibadetine, inancına karışamazsınız ama din işlerini siyasetten çıkarmazsanız daha çok cinayet işlenir.

‘ASIL SUÇ HALKIN TEPESİNE ÇÖKENLERİN’

Bu cinayetlerde başka ne var; para. Sedat Peker konuşuyor, hangi zenginin hangi başka zenginin parasına çöktüğünü anlatıyor. Son dönemin popüler ismi kim? Sezgin Baran Korkmaz. Kars Digor’dan bir patron. Şirketlerini say say bitmiyor. Enerji işine girmiş, otomobil işine girmiş. Sezgin Baran Korkmaz bir Kürt patron. Biz Digor’u ne ile biliyoruz? Digor işsizlik ile biliniyor, inşaat işçileri ile biliniyor. Eee ne oldu şimdi kim kime çöküyor? Orada çökülen emektir. Bize ne kim kimin malına çökmüş. Asıl suç halkın tepesine çökenlerindir.

‘DİN, PARA, EMPERYALİSTLER DIŞARI’

Bu katiller ordusunun yetiştirilmesi yıllar önce başlayan bir NATO projesi. Sosyalizme, komünizme karşı karanlık örgütler kurdular. Buna da İtalya’daki adıyla gladyo dediler. Kardeşler şu sorulmaz mı? İktidarından muhalefetine herkes NATO’cu. Ne var bu NATO’da? Niye mecburuz NATO’ya. NATO cinayetlerdir, NATO kontrgerilladır, NATO dünaynın en büyük terör örgütüdür. Niye NATO’dan çıkmıyoruz, soruyorum bütün siyasi partilere. Temiz siyaset diyorlar. Nasıl temizleneceğiz? Din dışarı, para dışarı, emperyalistler dışarı. Başka türlü temizlenemezsiniz.

‘SİNMEYECEĞİZ’

Her şeyin üzerine çöktüler. Eğitim sistemini çökerttiler, sağlık sistemini çökerttiler, gençliğimizin emeğini çaldılar hayatını çökerttiler. Ülkemizin kaynaklarını bu alçaklara teslim etmeyelim. Biz çoğunluğuz örgütlenmek, mücadele etmek zorundayız. Ne diyorlar aman provakosyona gelmeyin, aman sokağa çıkmayın. Sinmeyeceğiz. Mahallelerimize, sokağa sahip çıkacağız ki provakatörler evlerine kaçsın. O yüzden örgütlenelim. Bizim siyasetimiz asla ve asla Erdoğan ve AKP’ye karşı öfkeyi bölmeyecek. Çoğaltacak ve oraya emekçilerin damgasını vuracak. Bugün Türkiye’nin her tarafında toplantılar yapıyoruz irili ufaklı. Buraya enerji verin ve asla boyun eğmeyin!

Benzer Haberler