Köln’de Hasan Ateş’e ödül

27 Ağustos 2020 Perşembe

Köln’de Hasan Ateş’e ödül

Mehmet Tanlı

2004 yılında emekli olana kadar uzun yıllar Köln’ deki Ford Otomobil fabrikasında çalışan ve IG Metall Sendikasının temsilciliğini yapan Erzincan-Tercanlı Hasan Ateş (73) gönüllü çalışmalarından dolayı Köln Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker ve şarkıcı Maite Kelly ‘in elinden bir ödül aldı.

‘Köln engagiert 2020- Köln boş durmuyor 2020’ sertifikasına layık görülen Hasan Ateş, Köln- İstanbul Şehirlerin Kardeşliği derneğinin yönetim kurulu üyesi ve sosyal çalışma veren daha birkaç kurumda özellikle göçmenlerle Almanların yakınlaşması için çaba sarf ediyor.

Ateş, Köln Alevi Kültür Merkezi’nin de üyesi olup sosyal sorumluluk alan 1. kuşaktan emekli ama aktif bir insanımız. 1972 yılında Türkiye’ den Otosan’dan Köln’ e çalışmak için gelen Hasan Ateş, jüriye önerilen 130 kişi arasından sadece 10 kişiye verilen ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Bu şehirle gurur duyuyorum ve burada olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Hasan Ateş’ in birinci olarak bu ödüle layık görülmesi Köln’deki göçmenler ve Türkiyeliler arasında büyük sevinç yarattı.

 

Benzer Haberler