Kocaeli’de bir erkek boşanma aşamasında olduğu kadını vurdu

8 Eylül 2021 Çarşamba

Kocaeli’de bir erkek boşanma aşamasında olduğu kadını vurdu

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde Y.C. isimli erkek, boşanma aşamasında olduğu G.C. adlı kadını sokak ortasında vurdu. Yaralanan G.C. hastaneye kaldırıldı. Kaçmaya çalışırken çevredekilerin yakaladığı erkek ise gözaltına alındı.

Y.C. isimli erkek, çocuğunu okula bıraktıktan sonra evine dönen G.C. adlı kadın ile sokakta karşılaştı. Boşanma aşamasında olan ikili arasında tartışma çıktı. Y.C. isimli erkek G.C.’ye ateş etti. Yaralanan G.C. hastaneye kaldırılırken, Y.C.’yi çevredekiler yakaladı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı G.C., sağlık görevlilerince ambulansla Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, eşi de gözaltına alındı.

MÜDAHALE EDENE ‘YAKLAŞMA VURURUM’ DEMİŞ

Olay sırasında Y.C.’ye müdahale eden Murat Yeter, “Abla, can havliyle ağabeyin elindeki silaha sarıldı. Kapının önündeydim, silah ile ablanın sesini duydum. O sırada ‘Ne oluyor?’ dediğim anda ağabey, silahı bana da doğrulttu, ‘Yaklaşma vururum’ dedi. O ara dikkati dağılınca abla, ağabeyin elindeki silaha vurdu ve silah önüme düştü. Silahı aldım, evimin bahçesine attım. Ondan sonra mahalleden arkadaşlar geldi, ağabeyin ayağı takılıp düştü. Abla da zaten yaralıydı, ambulansı aradık. Polisler geldi, ağabeyi polise teslim ettik” dedi.

Benzer Haberler