‘Koca Türkiye, bir Muğla’ya bakamadı; doğa bitti, cennet bitti’

8 Ağustos 2021 Pazar

Muğla’nın birçok ilçe ve noktasında meydana gelen orman yangınlarının tahribatı büyük oldu. Yangının 40 kilometre hızla ilerlediği bölgede halk “Koca Türkiye bir Muğla’ya bakamadı. Cennetimiz cehenneme döndü” diyor.

Orman yangınlarından en çok etkilen illerden biri de Muğla oldu. Havadan müdahalenin yapılmadığı yangın birçok noktaya çok kısa bir sürede yayıldı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, İkizce köyünün muhtarı Fatih Çakır, “Yangının Kavaklıdere’den köyümüze kadar yaklaşacağınız hiç düşünmemiştik. Ama öyle bir yangın geliyor ki tarif edemem. Dedelerimizin anlattığına göre 1945 yılında buralarda büyük bir yangın çıkmış ve 6 ay sonra söndürülmüş. Şimdi uçak, helikopter geldi ama geç geldi” dedi.

Belde halkı “Bir Muğla, Türkiye’nin turizm cennetidir. Türkiye’ye bakar. Ama koca Türkiye, bir Muğla’ya bakamadı. Cennetimizi cehenneme döndü. Hayatımız bitti. Her yer kömür karası., kül yığını. Hayvan otlakları yandı. Doğa bitti, cennet bitti” yorumunu yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün şu ifadeleri kullandı:

“Hani ‘Yumurta kapıya dayandı’ derler ya, burada da yangın iyice kapıya dayanmaya başlayınca, Muğla il merkezine yaklaşınca dozerler, iş makineleri geldi. Ama, koca memlekette orman kalkmadıktan sonra bunlar yapılıyor. Şimdi yapılanlar, ilk günlerde yapılmış olsa yangın büyüyemeyecekti”

Milas’ta yol kesip kimlik soran kişiler hakkında soruşturma

Yeniköy Termik Santrali’nde önlemler bu sefer yoğun! TELE1 ekibi aktarıyor

Benzer Haberler