Koç yarım asırlık markası Tat’ı satıyor

Yayın tarihi: 28 Temmuz 2023 Cuma 11:51 am - Güncelleme: 28 Temmuz 2023 Cuma 11:56 am

Koç Holding, 56 yıllık markası Tat Gıda’nın satışında ikinci faza geçildiğini açıkladı. Tat Gıda için Dardanel Önentaş ve Yayla Argo A.Ş.’nin teklif verdiği biliniyor.

Koç Holding’in 1967 yılında kurulan markası Tat Gıda, satış için yapılan tekliflerle gündemde. Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na(KAP) yapılan açıklamada satış için ikinci faza geçildiği belirtildi.

Açıklamada, “Söz konusu çalışmalar kapsamında çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcılardan alınan bağlayıcı olmayan teklifler; alım konusundaki istekleri, stratejik yaklaşımlarının Tat Gıda’nın mevcut değerleri ve büyüme potansiyeli ile uyumu, finansal pozisyon ve ödeme güçleri gibi kriterler esas alınarak değerlendirilmiş olup, uygun görülen adaylarla gizlilik hükümlerine uymak kaydıyla detay inceleme ve bağlayıcı teklif verme aşamalarının yer alacağı ikinci faza geçilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Tat Gıda’nın satışı için Dardanel Önetaş ve Yayla Argo A.Ş.’nin teklif verdiği bilinirken başka firmaların teklif verip vermediği ise bilinmiyor.

Koç Holding, Yapı Kredi’deki hisselerinin bir kısmını sattı