Koç Holding’den Arçelik’e marka dönüşüm kararı

Yayın tarihi: 4 Nisan 2024 Perşembe 12:53 pm - Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 12:53 pm

Koç Holding bünyesinde bulunan Arçelik, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markasının Beko olacağı duyurdu.

Koç Holding bünyesinde bulunan ve ‘amiral gemilerinden’ olan Arçelik, kurumsal marka dönüşümüne gittiğini açıkladı. Konuyla ilgili Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yapan Arçelik, açıklamasında globalleşme stratejisi gereği Türkiye dahil tüm coğrafyalarda kurumsal markasının artık Beko olduğunu açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Globalleşme stratejimiz kapsamında Arçelik A.Ş.’nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın ortak bir kurumsal marka çatısı altında biraraya getirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. Şirketimiz Türkiye’deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere yerel değer yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir.

Beko, dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55.000 çalışanıyla faaliyet göstermekte olup, 13 ülkede 45 üretim tesisi bulunmaktadır (Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin).

Beko sahibi olduğu veya limitli marka kullanım hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak faaliyet göstermektedir. (Arçelik, Beko, Whirlpool**, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston**, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi**, Voltas Beko, Singer**, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar).”

Koç Holding hastane aldı

Kaynak: TELE1