Klip çekimi için Güney Afrika’ya gelen sekiz modeli kaçırıp tecavüz ettiler

4 Ağustos 2022 Perşembe

Güney Afrika’da video klip çekimleri için Johannesburg yakınlarındaki West Village kasabasına giden sekiz model, silahlı bir çete tarafından kaçırılarak toplu tecavüze uğradı.

Sekiz modelin, bölgede müzik klip çekimi için bulunduğu ve çete tarafından silah zoruyla kaçırıldığı aktarıldı. Kurbanlardan en küçüğünün yaşının 19 en büyüğünün ise 37 olduğu açıklandı. Yerel basında çıkan haberlere göre, kadınlar en az 10 kez cinsel istismara maruz kaldı.

Güney Afrikalı çetenin ayrıca, ekibin ve modellerin cep telefonlarına, mücevherlerine, nakit paralarına ve ekipmanlarına el koyduğu belirtildi.

65 madencinin yasa dışı madencilik, cinayete teşebbüs, patlayıcı bulundurma ve göçmenlik yasalarını ihlal etme suçlamalarıyla mahkemeye çıkacağı açıklandı. Kaçak madende meydana gelen tecavüz olayında ise herkesin sorumlu olmadığı sorumlu olan kişilerin ayrıca tecavüz suçundan da yargılanacağı bildirildi.

Köpeğini gezdirmeye çıkan kadına sokak ortasında tecavüz edildi!

POLİSLE TECAVÜZCÜLER ARASINDA ÇATIŞMA ÇIKTI

Saldırganlar kar maskesi ve Basotho battaniyeleri giyerek çalılıklardan klip çekimlerinin yaptığı alana girdiği, ekibin kaçışması sonucu ise onlara ateş açtıkları belirtildi. Silahlı çete çekim bölgesine girip herkese yatmasını emrederken, modellerin birer birer çalılıklara götürülerek tecavüz edildiği aktarıldı.

Güney Afrika Polis Teşkilatı olay yerine geldiğinde ise çatışma çıktı ve yasadışı madende görev yapan iki kişi öldürüldü. Polis, bir kişinin de yaralandığını açıklarken, 17 kişinin kaçtığı aktarıldı.

Güney Afrika’da kaçan zanlıları yakalamak için büyük bir insan avı başlatıldı.

Sunday Times South Africa’nın haberine göre 19 yaşındaki bir kurban, daha fazla tecavüze uğramamak için düşük yaptığı konusunda saldırganına yalan söylediğini aktardı. Gazeteye konuşan ve ismi açıklanmayan genç kadın, “Yalan söylemekten başka çarem yoktu çünkü bizi tek tek alıyorlardı. Altı ila 10 erkek tarafından tecavüze uğradım. Bunu yaşayan başka arkadaşlarım da var.” dedi.

‘4 SAAT BOYUNCA TECAVÜZE UĞRADIK’

Ekipten 21 yaşındaki bir başka ismi açıklanmayan kız ise, yaklaşık 4 saat boyunca tecavüze uğradıklarını söyledi. Çekim için mankenleri organize eden görevli ise, onları tecavüzcülerden korumaya çalıştığını ancak önce kendisinin cinsel saldırıya maruz kaldığını söyledi.

Polis sözcüsü Brigadier Brenda Muridil, 65 potansiyel şüphelinin Cuma akşamı Göçmenlik Yasasını ihlal etmekten tutuklandığını doğruladı.

Tecavüz zanlısı 28 yıl sonra DNA testiyle yakalandı!

Benzer Haberler