KKTC’deki seçim sonuçlarında yanılan Hakan Bayrakçı’ya AKP’li Metiner’den sert sözler!

19 Ekim 2020 Pazartesi

KKTC’deki seçim sonuçlarında yanılan Hakan Bayrakçı’ya AKP’li Metiner’den sert sözler!

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı’nın KKTC seçimlerinin ikinci turuna ilişkin paylaştığı anketin ardından seçim sonuçları açıklanınca AKP’li Mehmet Metiner sert tepki gösterdi. Metiner, “Bir daha bu kadar iddialı ve keskin konuşma” ifadesinde bulundu.

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti seçimlerinin ikinci turuna ilişkin paylaştığı anketin ardından AKP’li Mehmet Metiner’den sert bir açıklama geldi.

KKTC’deki tarihi seçimi Ersin Tatar kazandı

“AKINCI KAZANACAK” DEMİŞTİ

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, 17 Ekim’de paylaştığı anket sonucuna göre yüzde 53.3 ile Mustafa Akıncı’nın KKKTC Cumhurbaşkanı seçileceğini açıklamıştı. Bayrakçı’nın açıkladığı SONAR anketine göre Ersin Tatar ise yüzde 46.7 oy alıyordu.

Bayrakçı, paylaştığı anket sonucu için de bir not yazarak “Seçime katılma oranı, bu bulguları, % 2.8’lik farklarla etkileyebilir” ifadelerini kullanmıştı.

ERSİN TATAR KAZANDI

KKTC’de geçtiğimiz hafta ilk turu yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde halk dün ikinci tur için yeniden sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 51,74 oyla Ersin Tatar kazandı. Tatar’ın rakibi Musta Akıncı ise oyların yüzde 48,26’sını aldı.

METİNER’DEN BAYRAKÇI’YA SERT SÖZLER

KKTC’de resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından Mehmet Metiner, Hakan Bayrakçı’ya sert ifadelerle yüklendi. AKP’li Mehmet Metiner, “Kıbrıs seçimlerinin ikinci turu için fena halde yanıldın” ifadelerini kullandı.

Metiner yaptığı açıklamada “Sevgili dostum Hakan Bayrakçı Kıbrıs seçimlerinin ikinci turu için fena halde yanıldın. Bir dost tavsiyesidir: Bir daha bu kadar iddialı ve keskin konuşma! ‘Hile’ iddialarını da sakın ağzına gelme! ‘Hile olmasaydı dediğim sonuç çıkardı!’ algısı oluşturacak sözlerden kaçın!” dedi.

Benzer Haberler