Kızılay’dan Ensar Vakfı’na giden bağışın son durağı ABD olmuş!

31 Ocak 2020 Cuma

Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yaptığı 8 milyon dolarlık bağış tartışılmaya devam ediyor. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Habertürk canlı yayınına yollanan yazılı mesajda, Kızılay’dan gelen bağışın ABD’de yurt yapılması için TÜRKEN Vakfı’na bağışlandığı söyledi. Bu yolla başlangıçta Başkentgaz’ın Kızılay’a yaptığı 8 milyon dolarlık bağış, Ensar Vakfı üzerinden Türgev’in ABD’deki kuruluşu Türken’e aktarıldığı ortaya çıktı. CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan ise söz konusu bağışın ABD’nin yayınladığı bağışçılar listesinde yer almadığını söyledi.

Skandal büyüyor! Ensar’ın ‘Türken’e gönderdik’ dediği 8 milyonluk bağış, listede yer almıyor

Torunlar Holding’e ait Başkentgaz firması, Kızılay’a şartlı 8 milyon dolar bağışlamıştı. Paranın 75 bin doları Kızılay’da kalmak suretiyle, 7 milyon 725 bin doları, bağışçının talebi üzerine Ensar Vakfı’na aktarıldı. “Şart” sözleşmesinde yer alan “yurt yapımı” ifadesi, kamuoyunda sorulara neden olmuştu. 2017’deki bağıştan sonra, Ensar Vakfı’nın nerede yurt yaptığı merak edilirken, sorulara yanıt Ensar Vakfı’ndan geldi.

İşte Erdoğan’ın kızının yönetimde olduğu TÜRKEN Vakfı’nın yönetim kurulu

21 KATLI TÜRKEN VAKFI YURDU

Habertürk canlı yayınına gönderilen yazılı mesajda Ensar Vakfı’nın Kızılay’dan aldığı şartlı bağışı, ABD’de bulunan Türgev’in kurduğu Türken Vakfı’na, Manhattan’da 21 katlı bir yurt yapılması için gönderildiği belirtildi.

İBB’nin Türken Vakfı’na milyon dolarlık akışı ABD medyasında!

Yapılan açıklama şu şekilde;

“Türkiye’den ABD’ye eğitim amaçlı giden gençlerin FETÖ kıskacından uzakta barınabileceği bir yurt projesi New York Manhattan’da hayata geçirilmiştir. Merkezi konumda bir arsa satın alınmış ve bu arsada Türken Vakfı yurdu çalışmalarına başlanmıştır. Önümüzdeki iki yıl içerisinde tamamlanması planlanan yurdun 12 katı inşa edilmiştir. Arsa ve inşaat maliyetleri vakfın öz kaynakları ve hayırseverlerin yardımlarıyla karşılanmaktadır.”

Ensar ve Türgev’in ABD’deki uzantısı Türken Vakfı’na milyonlar akıyor

TÜRKEN-ABD Vakfı’nın New York’ta milyonlarca dolarlık gökdelen inşaatı durduruldu

ENSAR’ın ABD uzantısı TÜRKEN’in Muhammed Ali’nin çiftliğini ne kadara aldığı ortaya çıktı

Benzer Haberler