‘Kıyıya vurmuş cesetler var burada’

13 Ağustos 2021 Cuma

Selin vurduğu ve 25 kişinin hayatını kaybettiği Kastamonu’da felaketten en fazla etkilenen Bozkurt ilçesinde bir kadın, “Kıyıya vurmuş cesetler var. Deniz dolu daha bakılmadı bile” diye isyan etti.

Batı Karadeniz, yaklaşık 2 gündür aşırı yağışın ardından gelen sel ve heyelan felaketiyle mücadele ediyor. Kastamonu ve Sinop’ta şu ana kadar 27 kişi hayatını kaybetti. Kayıp başvuru sayısının da 100’ün üzerinde olduğu açıklandı.

Selden en fazla etkilenen Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Çok sayıda ev, araç ve iş yeri kullanılamaz hale geldi. Ekiplerin arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Öte yandan bölgedeki vehameti gösteren çok sayıda video ve fotoğraf da geliyor.

Yol TV’nin paylaştığı bir videoda Bozkurt ilçesinde bir kadın, ‘kıyıya vurmuş cesetlerin olduğundan’ bahsetti, “Hep içerde cesetler var, cesetler var. Hep kıyıya vurmuş cesetler var. Sadece benim saydığım 5 tane. Kim bilir kaç tane? Hepsi kıyıya vurmuş, hepsinin kolu bacağı gözüküyor. Buralar böyle zaten. İçerisi dolu” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ‘kıyıya vurmuş cesetlerin’ beyaz torbalarla taşındığına ilişkin de bir video da paylaşıldı.

HES’ler, plansız yapılaşma ve sonuç: Karadeniz’de tarihin en büyük sel felaketi: 27 ölü, onlarca kayıp

Benzer Haberler