Kırıkkanat, ‘Bu zat kripto FETÖ’cü olabilir…’ demişti! MHP’li Cemal Enginyurt Twitter hesabını önce kapattı, sonra haber olunca yeniden açtı

13 Ocak 2020 Pazartesi

Gazeteci Mine Kırıkkanat kendisine hakaret eden MHP’li vekile “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da açık açık hakaretler edermiş ! Bu zat kripto FETÖ’cü olabilir…” diye yanıt vermişti. Sosyal medya da ardı ardına gafları ortaya çıkan MHP’li Cemal Enginyurt Twitter hesabını sosyal medya kullanıcılarına kapattı. Haberlerin yayılması üzerine bu sabah tekrar açtı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geç yaşta evlendiğini iddia etmesi üzerine gazeteci Mine Kırıkkanat ile MHP’li Cemal Enginyurt arasındaki başlayan tartışma yeni bir boyut kazandı.  Kırıkkanat, “Devlet Bahçeli için çok mu geç” paylaşımı üzerine kendisine hakaret eden MHP’li vekile “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da açık açık hakaretler edermiş ! Bu zat kripto FETÖ’cü olabilir…” diye yanıt vermişti.

 

Mine Kırıkkanat kendisine hakaret eden MHP’li vekile bu video ile yanıt verdi

Sosyal medyanın gündemine oturan sözlerin ardından, AKP yönetimi ve Erdoğan’la ilgili hakarete varan eski paylaşımları ardı ardına ortaya saçılan MHP’li Enginyurt çareyi sosyal medya hesabını korumaya alarak buldu.  Twitter kullanıcılarına artık Cemal Enginyurt’un paylaşımlarını kapalı olacak. Enginyurt’tun paylaşımları sadece onayladığı kişiler tarafından görülebilecek.

Enginyurt’unTwitter’ını kapatması sosyal medyada

Enginyurt’un Twitter’ını kapatması sosyal medyanın da gündemi oldu. konuya ilişkin haberlerin çıkması üzerine Enginyurt’un sosyal medya hesabını yeniden açtığı gözlendi.

Ülkücü vekil Cemal Enginyurt’un en son bulaştığı skandallar ise şöyle

-Almanya ‘da düzenlenen Korganlılar gecesine katılan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a hemşehrileri tepki gösterdi. Mikrofonu elinden alınmak istenen Enginyurt, sahneyi terk etmek zorunda kaldı.

-Mine Kırıkkanat’ın hatırlatmasına karşı MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Kırıkkanat hakkında belden aşağı ifadeler kullanarak hakaret etti. Ardından ortaya çıkan videosunda Fetullah Gülen’e övgüler dizdiği ortaya çıktı.

– MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un ortaya çıkan yeni videosu ile de olay oldu. Ordu’da Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP’li Enginyurt, ismini vermeden bahsettiği bir Sağlık Bakanı ile ilgili olarak, ‘Ulan’lı, yavşak’lı sözler kullandı. Sosyal medyada  tt oldu.

‘Cesurlar birlik olunca uluyan korkaklar susar, pısar, kaçar…’

Haberi,  Gazeteci Mine Kırıkkanat sosyal medya hesabı üzerinden, “Değerli okurlarım, cevval takipçilerime açık teşekkür: Terbiyesiz ve hadsiz Cemal Enginyurt’u dünyada görevdeyken hesabını millete kapatan ilk milletvekili yaptınız” sözleri ile duyurdu.  Kırıkkanat paylaşımında “Cesurlar birlik olunca uluyan korkaklar susar, pısar, kaçar…” ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün yaptığı konuşmada gençlerin geç yaşta evlendiğini, “evde kaldıklarını” ileri sürmüştü.

Erdoğan, “Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya?” demişti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Erdoğan’ın bu sözünü paylaşıp, bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hatırlattı. Kırıkkanat, “Devlet Bahçeli için çok mu geç” ifadelerini kullandı.
Mine Kırıkkanat’ın hatırlatmasına karşı MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Kırıkkanat hakkında belden aşağı ifadeler kullanarak hakaret etti.

Enginyurt sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti: “Mine Kırıkkanat denilen evliliğin nirvanası, evlilik üzerinden güya liderimiz Devlet BAHÇELİ beye dil uzatmış. Mine erken evlilik sana hiç yaramamış, aşkı sevgiyi her Ülke vatandaşında aramış, belliki bulamamışsın.

Benzer Haberler