Kıraç, ‘Haydi’ şarkısına gelen eleştirilere yanıt verdi

Yayın tarihi: 12 Haziran 2021 Cumartesi 4:38 pm - Güncelleme: 12 Haziran 2021 Cumartesi 4:42 pm

Ünlü şarkıcı Kıraç, A Milli Futbol Takım’ı için yazdığı ‘Haydi’ şarkısına yönelik eleştirilere “Olmayan ne?” diye yanıt verdi.

Ünlü şarkıcı Kıraç, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020)’nda mücadele eden A Milli Futbol takımı için ‘Haydi’ şarkısını yazdı. Kıraç, hazırladığı şarkıyı Twitter hesabından “Haydi! Milli Takım! Ay yıldızlı formayı giydiğinizde artık siz de birer Mehmetçiksiniz” ifadeleriyle paylaştı. Şarkıda da benzer sözlere yer verildi.

Sosyal medyada kısa sürede gündem olan şarkıyla ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı. Twitter’da yapılan paylaşımlarda “Savaşa mı gidiyoruz?” eleştirisi yapıldı. Kıraç’tan eleştirilere yanıt geldi.

Kıraç, sosyal medya hesabından şair ve yazar Nevzat Çelik’in “Olmamış Kıraç, olmamış kardeşim. Bu marşı geri çekmeli, unutmalı, dahası unutturmalısın” şeklindeki eleştirisini alıntılayarak, “Olmayan ne? Müziği mi? Asker mi, Mehmet m? Bayrak mı? Nedir gerçekten olmayan?” diye sordu.

Kıraç, ayrıca eleştirilere yönelik “Bütün milli marşlarımız ve şiirlerimiz ortada. Marş eşittir coşkudur. İktidar ve ideoloji ne olursa olsun bu değişmez. Bayrak hepimizindir” açıklamasını yaptı.

Kıraç, sosyal medyadan yanıt verdi

TIKLAYIN – Kıraç’ın milli takım için yazdığı şarkı tepki topladı