Kim Milyoner Olmak İster’de sorulan “basit matematik” sorusu yanlış çıktı

Yayın tarihi: 30 Ocak 2024 Salı 1:02 pm - Güncelleme: 30 Ocak 2024 Salı 1:02 pm

‘Kim Milyoner Olmak İster’de rakamları farklı üç basamaklı en küçük tek sayıyı bilemeyen yarışmacı alay konusu olmuştu ancak sorunun yanlış olduğu ortaya çıktı.

ATV’de Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği ‘Kim Milyoner Olmak İster’ programında Sena Erol isimli yarışmacı rakamları farklı üç basamaklı en küçük tek sayıyı bilemedi.

İlk iki soruyu sorunsuz bir şekilde yanıtlayan Erol, üçüncü soruya geldiğinde heyecanı yüzünden hızlı karar verdi. “Rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en küçük tek sayı hangisidir?” diye soruldu. Yarışmacı şıkları görünce kararsız kaldı. Hızlı karar vermeye çalışan Erol, bir anlık yanılgıya düştü ve “C-102” cevabını verdi. Son kararım dedikten sonra yaptığı yanlışı fark etti fakat geri dönüşü olmadı.

“İTİRAZ EDERSE DAVAYI KAZANABİLİR”

Sosyal medyada alay konusu olan yarışmacının cevap verdiği sorunun kökten yanlış olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada bir kullanıcı “kız itiraz ederse davayı kazanabilir çünkü cevap -987” ifadelerini kullanarak sorunun ve şıkların yanlış olduğunu söyledi. Bunun üzerine konu tartışılmaya devam ederken soruda pozitif ibaresi kullanılması dahilinde sorunun doğru kabul edilebileceği görülüyor.

Cevabını son anda değiştirdi basit matematik sorusundan elendi

Kaynak: TELE1