Kim Jong-un’un sağlık durumuna ilişkin Güney Kore’den yeni bir iddia!

3 Mayıs 2020 Pazar

Kim Jong-un’un sağlık durumuna ilişkin Güney Kore’den yeni bir iddia!

Geçtiğimiz günlerde gübre fabrikasının açılış töreninde görüntü vererek “öldüğü” yönündeki iddiaların önünü kesen Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un’un sağlık durumuna ilişkin yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Güney Koreli üst düzey bir yetkili, Kim’in ameliyat veya herhangi bir tıbbi müdahele geçirmediğini açıkladı.

Güney Kore Devlet Başkanlığından (Mavi Ev) isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir yetkili, hükümetin, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong Un’un herhangi bir ameliyat veya tıbbi müdahale geçirmediğini belirlediğini iddia etti. Yetkili, açıkladığı bilgiye ilişkin herhangi bir kaynak vermedi.

‘Kim Jong-un uzun bir aradan sonra ilk kez halkın önüne çıktı’

KİM JONG-UN ÖLDÜ İDDİALARI ORTAYA ATILMIŞTI

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un hakkında son haftalarda sağlığının yerinde olmadığı veya öldüğü yönünde söylentiler ortaya atılmıştı.

GÜBRE FABRİKASININ AÇILIŞINI YAPARKEN GÖRÜNTÜLENDİ

İddiaların ardından Kim Jong-un’un, ülkenin başkenti Pyongyang’da gübre fabrikasının açılışını yaparken fotoğraf ve videoları yayımlanmıştı.

Kim’in ortaya çıkması, hakkındaki spekülasyonları sonlandırırken, bazı yorumcular, Kim’in yürüyüşünde bir tuhaflık olduğu değerlendirmesinde bulunmuştu.

TRUMP: ONUN GERİ DÖNDÜĞÜNÜ GÖRMEKTEN MEMNUNUM

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce yüz yüze görüştüğü Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Lideri Kim Jong-un’un kendisi hakkında çıkan “Öldü” iddialarına son noktayı koyarak fotoğraflarının yayınlanmasına “Memnunum” yorumu yaptı.

Konuyla ilgili tweet atan Trump “Onun geri döndüğünü ve iyi olduğunu görmek beni bilhassa memnun etti” yorumunu yaptı. ABD Başkanı 29 Nisan’da Kim Jong-un’un öldüğü hakkında çıkan iddiaların sorulması üzerine “Bu konuda bir fikrim var ama size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum. Kim cumartesi günü bir açıklama yapmadı, belli ki yapamadı” diye konuşmuştu.

Benzer Haberler