‘Kim Jong-un dublör kullandı’ iddiası

8 Mayıs 2020 Cuma

‘Kim Jong-un dublör kullandı’ iddiası

Katıldığı bir açılışla hakkındaki öldü iddialarını yalanlayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un dublör kullandığı ve sağlık durumunun kötü olduğu öne sürüldü.

Öldüğü ya da sağlık problemleri nedeniyle ayağa kalkamayacak kadar kötü durumda olduğu öne sürülen Kuzey Kore lideri Kim Jong geçtiğimiz günlerde bir açılışa katılmıştı ve tartışmalara son vermişti. Ancak Kim’in tartışmaları bitirmek için yayınlanan son fotoğrafının düblorüne ait olduğu öne iddia ediliyor.

Kim’in kalp ameliyatı geçirdikten sonra yoğun bakımda olduğundan, felç geçirip ayağa bile kalkamadığına kadar birçok iddia ortaya atılırken, öldüğünü düşünenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı. Bu spekülasyonların ardından Kuzey Kore lideri 1 Mayıs’ta ortaya çıktı. Bir fabrikanın açılışında yer alan Kim’in fotoğraflarının yayınlamasıyla ‘ölmedim, buradayım’ mesajı verildi. Ancak bu mesajdan tatmin olmayanların sayısı da bir hayli fazla.

DUBLÖR İDDİASI

Kim Jong-un’un dublör kullandığı iddiaları sık sık dile getirilse de, son fotoğrafların gerçekliğine inanmayanlar 2017’de kaydedilen bir görüntüyü işaret etti. Söz konusu videoda Kim, bir füze denemesi sırasında saç tıraşına kadar kendisine benzeyen iki kişiyle konuşurken görülüyor.

Videoyu görenler iki kişinin Kim’in dublör kullandığının kanıtı olduğunu, 1 Mayıs’ta paylaşılan fotoğrafların da dublörlere ait olduğunu savundu. Kim Jong-un’un olası suikast girişimlerine karşı dublör kullandığı öne sürülüyor.

Benzer Haberler