Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden AKP’li görevden alındı

18 Mayıs 2022 Çarşamba

AKP Bursa İl Gençlik Kolları yöneticisi Mehmet Aykin’in CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Teknofest festivali öncesinde, kurucusu olduğu roket üretimi yapan şirkete sponsorluk için ziyaret etti. Aykin’in Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiği için görevden alındığı iddia edildi.

SÖZCÜ’den Halil Ataş’ın haberine göre; Teknofest Festivali öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden üniversite öğrencisi Mehmet Aykin, AKP Bursa İl Gençlik Kolları yöneticiliği görevinden alındı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN DESTEK İSTEDİLER

Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Mehmet Aykin, mühendislik bölümünde okuyan 10 arkadaşı ile birlikte roket üreterek, SK Havacılık adlı şirketi kurdular.

Ağustos ayında yapılacak olan Teknofest Uzay, Havacılık ve Teknoloji festivali öncesinde, şirketin tanıtımını yapabilmek için sponsorluk arayışına giren Aykin ve diğer yöneticiler, 15 Mart’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Şirket hakkında bilgi veren genç mühendisler, Kılıçdaroğlu’ndan destek istedi.

ZİYARET SONRASI GÖREVDEN ALINDI

Görüşme sonrasında Kılıçdaroğlu ile toplu hâlde çekilen fotoğrafı sosyal medyan paylaşan Aykin, AKP Bursa İl Gençlik Kolları Yöneticiliği görevinden alındı. Görevden alınan Aykin, AKP üyeliğinden istifa etti.

 

AKP’li başkan ‘yoruldum’ diyerek istifa etti

Benzer Haberler