Kılıçdaroğlu’nu ‘mezhepçilik’le suçlayan Bahar Feyzan Alevilerden özür diledi

Yayın tarihi: 1 Mart 2024 Cuma 3:12 pm - Güncelleme: 1 Mart 2024 Cuma 3:12 pm

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘mezhepçilik’ suçlaması yönelten ve sosyal medyada tepki toplayan Bahar Feyzan, kendisine tepki gösteren Alevi yurttaşlardan özür diledi.

Gazeteci Bahar Feyzan, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ifadelerinin ardından sosyal medyanın gündemine oturdu.

YouTube yayınında Kılıçdaroğlu’na seçim dönemindeki siyasi kararlarıyla ilgili bazı eleştiriler yönelten Feyzan, sosyal medya hesabında ise “Partiyi mezhep partisi yapamadınız hevesiniz kursağınızda mı kaldı? Alevi olmayanın görev alamadığı CHP’den, inancına bakmaksızın görev alan CHP zorunuza mı gitti?” ifadelerini kullandı.

Paylaşımları sonrası Feyzan’a yönelik tepkiler daha da arttı. Feyzan söz konusu tepkilerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Alevi yurttaşlardan özür diledi.

“ONLARIN KALPLERİNDEN ÖPERİM”

Feyzan’ın açıklaması şöyle:

“Çok açık yazacağım. Benim kimsenin ne mezhebi ne de başka bir durumuyla derdim olmaz. Benim Kemal Kılıçdaroğlu’nun politikalarıyla ve siyasetiyle derdim var. Ama Onların arzuları buradan tartışmayı büyütüp İstanbul’u kendi partilerine kaybettirerek geri dönmek. Bunun için de her yeri arayıp göz dağı veriyorlar. Alnım açık onlara karşı dik duruyorum. Geçen seçimde nasıl foyalarını ortaya çıkardıysam bu seçimde de gayet iyi takip ediyorum. Ancak açıklamadaki mezhep konusunu yanlış anlayanlar olduysa; bu konudan bağımsız onların kalplerinden öperim. Gönülleri en ufak bile kırıldıysa özür dilerim. Şunu bilsinler ki; Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkı kandırarak geri dönmesine karşı sonuna kadar dik durmaya devam edeceğim.”

TİP, ‘CHP 30 milyon lira verdi’ diyen gazeteci Bahar Feyzan’a dava açıyor

Bahar Feyzan

Kaynak: TELE1