Kılıçdaroğlu’ndan Uğur Mumcu mesajı

24 Ocak 2020 Cuma

Kılıçdaroğlu’ndan Uğur Mumcu mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bombalı suikastla katledilen gazeteci Uğur Mumcu‘nun Ankara’da düzenlenen anma töreninde konuştu.

Bombalı suikastla katledilen gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 27. yıldönümünde birçok kentte düzenlenecek etkinliklerle anılıyor. Kılıçdaroğlu, “Hainler yok etmeye çalıştılar ama o düşünceleriyle yaşıyor” dedi.

27 yıl oldu, katledenler hala bulunamadı! Türkiye, cesur kalemi Uğur Mumcu’yu unutmadı

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Uğur Mumcu insan olmanın ötesinde unutulmaz bir kişiliktir. Uğur Mumcu bir bilim insanıdır, bir gazetecidir, bir aydındır, bir çalışandır, bir emekçidir, bir Kuvayı Milliyecidir. Hainler onu yok etmeye çalıştı ama o düşünceleriyle yaşıyor. Onu her yıl saygıyla, sevgiyle anıyoruz. Buraya gelen insanlar da zaten aynı düşüncelerle buraya geliyorlar. Onun bütün düşüncesi yolsuzluklardan arınmış, demokratik bir Türkiye idi. Aynı amacı, aynı çerçevede sürdürüyoruz, mücadelesini yapıyoruz, kavgasını veriyoruz Hiç kimse Uğur Mumcu’nun açtığı yoldan yürüyüşümüzü engelleyemez.

Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz. Bütün hedefimiz şu, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak.

Benzer Haberler