Kılıçdaroğlu’ndan ‘KDV’ tepkisi! “Fiyatlar düşene kadar engelleyeceğiz”

21 Şubat 2023 Salı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından konut fiyatlarındaki KDV oranına ilişkin paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “Biz gelince yabancıya konut satışını 5 yıllığında engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yabancılara yönelik konut satışıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Yabancıya konut satışını engelleyeceklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “O kadar çok düzelteceğimiz şey var ki, tuz koktu tuz!” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Vatandaşlarımıza sıfır konut teslimlerinde; 150 m2’ye kadar %8, bu m2’yi aşan kısma ise %18 KDV uygulanıyor. Yabancılar ise parayı döviz olarak yurda getirmeleri şartıyla KDV’den istisna tutuluyor. Yabancılar bu avantajla yüksek alım yapıyor ve konut fiyatlarını yukarıya çekiyor.

Depremler ve milyonlarca evsiz ülkesinde, vatandaşına hakaret eden sistem kurdular. Böyle rezil, böyle kepaze bir sistem. Biz gelince yabancıya konut satışını 5 yıllığında engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak. O kadar çok düzelteceğimiz şey var ki, tuz koktu tuz!”