Kılıçdaroğlu’ndan Kavcıoğlu’na çağrı! Onuru olan bir bürokrat…

23 Eylül 2021 Perşembe

Kılıçdaroğlu’ndan Kavcıoğlu’na çağrı! Onuru olan bir bürokrat…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklanan faiz kararı sonrası açıklama yaptı. Enflasyon yüksekken faizin düşürülmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na çağrıda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. 19’dan 18’e düşürülen faiz kararı, ekonomistler ve yurttaşlar tarafından tepki topladı. Enflasyon yüksekken faizin düşürülmesi sonrası bir tepki de Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kavcıoğlu’nu istifaya çağırdı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Erdoğan, “Ben ekonomistim” diye diye aldığın kararlarla ülkeyi bugün daha da fakirleştirdin. Milleti faturasını ödeyemez hale getirirken, yine yandaşlarını zengin ettin! Sevgili halkım unutmayın; Erdoğan sebep, hayat pahalılığı ve ödenemeyen faturalar sonuçtur! Bir sözüm de Merkez Bankası Başkanı’na! Onuru olan bir bürokrat, akıl dışı bu emir karşısında, istifasını verir ve giderdi. Bugün bir kez daha anlaşıldı ki, Merkez Bankası Başkanı da Erdoğan’dır. Ama unutmayın, milletin parasını pul eden herkes hesap verecek!”

Faiz indi, dolar uçtu

‘128 milyar dolar nerede’ değil, ‘145 milyar dolar nerede diye soracağız’

 

Benzer Haberler