Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a gönderme: Çekinme ara

9 Ocak 2022 Pazar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programından bir kesit paylaşarak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderme yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu kadar kişiyi araya sokmana gerek yok Erdoğan, çekinme ara” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün, Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek isimli programa konuk oldu. Kılıçdaroğlu ülke gündemine ilişkin açıklamalar yaparken programın farklı zaman dilimlerinde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu programa bağlanarak açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu bugün sosyal medya hesabından, “Biliyorsunuz dün Teke Tek’teydim, arayan arayana… Aratanı da biliyoruz. Bu kadar kişiyi araya sokmana gerek yok Erdoğan, çekinme ara 🙂 ” mesajıyla birlikte dünkü programdan bir kesiti paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun, paylaştığı görüntüde şu sözleri yer alıyor:

“Bu kadar konuştuk, Saray’a çağrı yaptım, neden bağlanmıyor? O da bağlansaydı. Benim doğruları söylemediğimi söyleseydi o da. Bugün gene bir sürü laf etmiş bana. Laf ediyorsa; bak ben buradayım, sen de Saray’ındasın. Açarsın telefonu, dersin ki ‘Ey Kılıçdaroğlu’ ya da ‘Bay Kemal’ dersin. ‘Şöyle, şöyle, şöyle… Ben rüşvetçileri büyükelçi tayin etmedim’ dersin. Diyemez, bağlanamaz, cesaret edemez.”

Kılıçdaroğlu: Saray da bizi dinliyor, o da bağlansın

 

Benzer Haberler