Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a dava yanıtı

4 Nisan 2022 Pazartesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında söylediği  “5’li çetenin hamisi ve pazarlamacısının adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Keşke mahkemeye verse” sözlerinin ardından CHP Lideri’ne 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmıştı. CHP Lideri sosyal medyadan video paylaşarak, “Bizim memlekette tahsildara tahsildar, çeteye çete” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine 1 milyon liralık tazminat davası açmasına sosyal medyadan yanıt verdi. Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili halkım merhaba geçenlerde şahsım her zamanki gibi yine bana hakaretler edip kendisini ekonomist ilan etti. Ben de kendisine olsan olsan Beşli Çete’nin tahsildarı olursun dedim. Beyefendi incinmiş, hemen mahkemeye koşmuş. Bu tanıma tedbir koydurmaya çalışıyor.”

“Bizim memlekete tahsildara tahsildar, çeteye çete derler. Bak Türk Dil Kurumu ne diyor: Bir kimseye veya bir kuruluş adına para toplamak adına görevli kimseye tahsildar denir. Ayıp olan şey bunu halk için yapacağın yerde Beşli Çete için yapman. Sevgili şahsım tahsildara ekonomist denmez bizim memlekette gücenme.”

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na “beşli çete” davası

Benzer Haberler