Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘5 paralık’ dava!

17 Şubat 2021 Çarşamba

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ” Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, bugünkü hakaretleri nedeniyle Erdoğan hakkında, Yine 5 Paralık dava açıyoruz!” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 5 kuruşluk dava açıyor. Kılıçdaroğlu’nun avulatı Celal Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ” Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, bugünkü hakaretleri nedeniyle Erdoğan hakkında, Yine 5 Paralık dava açıyoruz! @kilicdarogluk ’nun muhataba biçtiği değer gereğince! “Şehitlerin sorumlusu Erdoğan’dır!” eleştirisinin haklılığını da ispatlayacağız!.” ifadelerini kullandı.

“13 şehidin sorumlusudur” diyen Kılıçdaroğlu’na Erdoğan’dan yanıt

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Ankara il kongresinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözlerine sert bir yanıt vermişti.

Erdoğan, “Sen nasıl bir yüzsüzsün ya? Sen de nasıl bir yüz var ya? Utanıp sıkılmadan Gara katliamındaki şehitlerin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Terbiyesiz herif” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyadan bir video paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt vermişti. Kılıçdaroğlu “İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir” notuyla paylaştığı videoda şu ifadelere yer vermişti:

Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip ‘terbiyesiz’ bile diyor. Ne için söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Ve kendisine 5 soru sordum. Şehit aileleri adına sordum, milletimiz adına sordum. ‘Bu 5 soruya yanıt ver’ dedim, en azından toplum neyin olup olmadığını öğrensin diye. Ama sen bütün bunları bırakıyorsun, bana hakaret ediyorsun. Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? İşin reklamına kaçıyorsun. Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. Ve yine sana söylüyorum, o 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım.

Benzer Haberler