Kılıçdaroğlu’ndan da erken seçim çağrısı geldi

14 Mayıs 2021 Cuma

Kılıçdaroğlu’ndan da erken seçim çağrısı geldi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, pandemide zora düşen esnaf ve emekçilerden ‘helallik’ isteyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen!” diye yanıt verdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mayıs’ta kontrollü normalleşmeye geçileceğini açıklarken kullandığı “Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” sözlerine erken seçim çağrısıyla yanıt verdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen! #HemenSeçim.”

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP teşkilatı ile video konferans yoluyla yaptığı bayramlaşmada konuşmasında “Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘normalleşme’ açıklaması

 

Benzer Haberler