Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediye başkanlarına anket uyarısı

Yayın tarihi: 26 Mart 2023 Pazar 10:09 am - Güncelleme: 26 Mart 2023 Pazar 10:11 am

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanlarını, “Bize de yüksek anketler geliyor ama kampanyayı sanki kafa kafaya bir yarış varmış gibi yürüteceksiniz” diyerek uyardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanları ile Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlara seçimlere yönelik uyarılarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun, “Bize de yüksek anketler geliyor ama kampanyayı sanki kafa kafaya bir yarış varmış gibi yürüteceksiniz. Rehavete kapılmayacaksınız. Sadece oylarımızın çok olduğu yerlere değil, az olduğu yerlere de odaklanın. Arkadaşlar bazen beni de bir yerlere götürüyor. Alkış kıyamet kopuyor. ‘Seçimi kazandık’ gibi bir hava oluşuyor. Halbuki bizim partililerimizin ağırlıklı olduğu bir yer. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu oluyor. Bizim farklı yerlere yönelmemiz gerek” uyarısını yaptığı öğrenildi.

Belediye başkanlardan birleştirici bir dil kullanmalarını isteyen Kılıçdaroğlu’nun “Kimseye olumsuz, sert davranmayın. Kötü davranırsak Erdoğan’dan ne farkımız kalır? Biz Türkiye’yi yönetmeye talibiz. Bunu yerelde gösterdik şimdi genelde göstermek istiyoruz” dediği belirtildi.

İMAMOĞLU’NDAN ÖNERİ

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun da “İnsanlara dokunacak, ötekileştirmeyecek konuşmalarımız olmalı. Hayat pahalılığına vurgu yapılmalı. İnsanlar mutlaka bir değişim istiyor. Konuşmalarımızda sadece CHP değil, Millet İttifakı vurgusu yapmalıyız” ifadesini kullandığı aktarıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediyeleri hedef alan Erdoğan’a yanıt! “Hangisi devletçilik”