Kılıçdaroğlu’ndan Bilim Kurulu üyelerine ‘Cesur olun’ çağrısı

11 Nisan 2021 Pazar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bilim Kurulu Üyelerine ‘cesur’ olmaları çağrısında bulundu.

CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı videolu paylaşımda Koronavirüs Bilim Kurulu’na çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu paylaştığı videoya “Yoğun bakım doktorları ile buluştum, baskı görmesinler diye paylaşmıyorum kimliklerini. Özetle Bilim Kurulumuz rehindir. Bir şahsın rehinidir hepsi. İşlerini yapamaz durumdalar. Çağrım onlara; korkmayın, konuşun, yanınızdayız” notunu düştü.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yavuz’dan eleştirilere yanıt

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Durumun ne kadar vahim olduğunu, bu bağlamda görevin yeteri kadar yerine getirilmediğini de biliyoruz.

Bizim biraz sitemimiz bilim kurulundan yana. Bizim biraz sitemimiz Bilim Kurulu’ndan yana. Biraz daha kamuoyunu bilgilendirmeleri lazım.

Gerekirse kendi aralarından bir sözcü seçmeleri gerekiyor. Sözcünün kamuoyuna sağlıklı bilgi aktarması gerekiyor. Sağlık çalışanlarının gerçekten olağanüstü çaba harcadıklarını da çok iyi biliyorum.

Sağlık çalışanlarının en azından bazı taleplerinin karşılanması gerekiyordu bu süreçte. O talepler de karşılanmadı. Örneğin meslek hastalığı sayılması gibi.”

Benzer Haberler