Kılıçdaroğlu’ndan Bayraktar’a: Bu kadar siyasallaşmayın. Uzay hepinize yetecek kadar geniş

28 Nisan 2023 Cuma

Millet İtifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı vaadi üzerinden kendisini hedef alan BAYKAR Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Bu kadar siyasallaşmayın Sevgili Haluk Bey. Siz ailece bizim için çok değerlisiniz. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz.” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’yla ilgili vaadini eleştiren BAYKAR Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bu kadar siyasallaşmayın Sevgili Haluk Bey. Siz ailece bizim için çok değerlisiniz. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz. İstikbalde başarılı bütün Türk girişimcilerimize yer var. Uzay hepinize yetecek kadar geniş.”

BAYRAKTAR NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, dünkü videosunda Atatürk Havalimanı’nı uzay ve havacılık merkezi haline getireceğini belirterek, “Peki bunu kimlerle yapacağız? Merkezin kurulması ve geliştirilmesi için başarıları dünyaca tanınan Eren Özmen ve Fatih Özmen ile yapacağız. Lütfen gençler, Google bu isimleri yazın. Uzay meraklıları bilir Özmen ailesinin yönetimindeki şirketi NASA’nın en önemli projelerinde kritik hizmetler geliştirmiş bir şirkettir. Amerikalılar bizim beyinlerimizden böyle yararlanıyorlar. Kendileri ile konuştum.” demişti.

Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk Havalimanı müjdesi

Bayraktar, Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay üssü yapacağını ve bu merkezi duyurmasının ardından sosyal medyada bir paylaşım yaptı.

Bayraktar,  paylaşımında “Milyondan fazla gencin yarıştığı, dünyanın en iyisi Milli Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir şirkete verme fikri… Halen “en iyisini” Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş.” ifadelerini kullandı.