Kılıçdaroğlu’na linç girişiminde skandal rapor! Köylüler rencide edilmiş…

5 Kasım 2019 Salı

Kılıçdaroğlu’na linç girişiminde skandal rapor! Köylüler rencide edilmiş…

İçişleri Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı “şehit” cenazesinde gerçekleştirilen saldırı hakkında rapor yayınladı. Raporda, CHP’nin olayları çarpıttığı ve senaryo yaratarak çok sayıda vatandaş ve görevlinin suç örgütü üyesi gibi göstermeye çalışıltığı iddia edildi.

İçişileri Bakanlığı’nın hazırladığı “CHP’nin Çubuk Raporundaki İddialara İlişkin Gerçekler” başlıklı 12 bölüm, 53 maddelik bir raporda, “CHP raporunun mağdur ettiği kişilerin sesi olma ve CHP’ye raporunda gerekli düzeltmeleri yapma fırsatı verme zarureti üzerine bu çalışma yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Raporda, Kemal Kılıçdaroğlu’nu linç eden köy halkının rencide edildiği iddia edilirken, “Olay gerçeğinden farklı gösterilmeye çalışılmaktadır. Şehit cenaze töreni, Şehit yakınları, mahalle (eski köy) halkı ve güvenlik güçleri rencide edilmektedir” ifadelerine yer verildi. CHP’nin Kılıçdaroğlu’na linç girişiminde bulunan kişileri suç örgütü üyesi gibi göstermeye çalıştığı belirtilen raporda,  “CHP tarafından hiçbir kanunsuz eyleme katılmayan vatandaşımızın üzerine gidilmekte, ‘adalet’ terazisinin ayarları zorlanmakta, masumiyeti koruyan ulusal ve uluslararası hukuk yok sayılmaktadır” denildi.

“OLAY DAHA KÖTÜ BİR HALE DÖNÜŞMEDEN SONLANDIRILDI”

Olayların daha kötü hale dönüşmeden sonlandığının belirtildiği raporda, “Görüntülerden bütün bu tedbirlere rağmen, top arabasının hareket etmesinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun güvenli bir alana alınmasına kadar geçen yaklaşık 20 dakikalık sürenin ortalarında, kalabalığın yoğun olduğu, izdihamın arttığı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağ ön tarafında bulunan araçlar nedeniyle alınan tedbirlerde bir anlık zafiyet oluştuğu bir sırada saldırganlardan Osman Sarıgün’ün o taraftan sızarak Kemal Kılıçdaroğlu’na bir yumrukla fiziki saldırısına bulunmasına mani olunamadığı izlenmektedir. Güvenlik güçlerinin ve törene katılan devlet ve siyaset adamlarının çabasıyla olaylar daha kötü bir hale dönüşmeden sonlandırılmıştır” denildi.

İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı raporda, CHP’nin devletin tüm kurumlarını ve kamu görevlilerine ağır ithamlarda bulunduğunu olayların çarpıtıldığını ve senaryo yaratılarak çok sayıda vatandaş ve görevlinin suç örgütü üyesi gibi gösterilmeye çalışıldığı iddia edildi.

İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı raporun diğer bölümleri şöyle;

“Anılan raporda herhangi bir somut tespite dayanmaksızın devletin ilgili tüm kurumlarına ve her kamu görevlisine karşı ağır ithamlarda bulunulmakta, yaşanan olaylar çarpıtılarak yeni bir senaryo yaratılarak çok sayıda vatandaş ve kamu görevlisi suç örgütü mensubu gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Bunu yaparken şehit ailesi, olayda kendileri için canını ortaya koyan güvenlik görevlisi, çocuk, yaşlı ve kadın ayrımı yapılmamakta, ulusal ve uluslararası hukuk çiğnenmekte, kurumların itibarı düşünülmemekte, siyasi parti liderleri, bakanlar ve diğer devlet adamları, şehidimizin cenaze töreninin saat ve yerini duyuranlar, mülki ve adli makamlar, asker, jandarma ve polis amir ve personeli, cansiperane Kemal Kılıçdaroğlu´nu koruyan görevliler, belediye personeli, törene katılanlar, şehit yakınları, sosyal medyada yazanlar velhasıl akıllarına gelen herkes ve etraflarında gördükleri her cisim adeta örgütlü bir eylemle suçlanmaktadır. Ayrıca; bu çalışmada detaylıca anlatıldığı üzere, CHP raporundaki bazı açıklamalar suç teşkil edecek kadar hukuk ve adalet duygusundan ve başta şehidimizin akrabaları olmak üzere çoğu olaylarla ilgisi olmayan Akkuzulu halkını örgütlü suçla itham edecek kadar vicdani değerlerden uzaktır. Konuyla ilgili olarak, gerektiğinde milletimizi bilgilendirme, CHP raporunun mağdur ettiği kişilerin sesi olma ve CHP’ye raporunda gerekli düzeltmeleri yapma fırsatı verme zarureti üzerine bu çalışma yapılmıştır.”

Benzer Haberler