Kılıçdaroğlu: Yolları ve köprüleri kamulaştıracağım

25 Mayıs 2022 Çarşamba

Düzce’de kamyoncularla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yolları ve köprüleri kamulaştıracağını ifade ederek, “100 liraya yapılacak iş 500 liraya yapılıyor. Maliyet size, bana esnafa çıkıyor. Bu parayı siz ödüyorsunuz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce Kamyoncular Kooperatifi’ni ziyaret etti. Ziyareti sırasında kamyoncularla konuşan Kılıçdaroğlu, “Kamyon plakalarının sınırlanması lazım. Her önüne gelen kamyon almaması lazım. Bu meslek önemli meslek. Siz bir hafta kontak kapatırsanız, Türkiye’de hayat durur. İşiniz bu kadar önemliyse çok güçlü olduğunuz da çıkıyor, siz güçlüsünüz demektir. Plaka sınırlaması da olsun. O da sizin kıdem tazminatınız olur” dedi.

 

“100 LİRAYA YAPILACAK İŞ 500 LİRAYA YAPILIYOR, MAALİYETİ BİZE ÇIKIYOR”

CHP Lideri, “Euro bazında ihale veriyorsun ya da dolar bazında veriyorsun. 100 liraya yapılacak iş 500 liraya yapılıyor; maliyet size, bana esnafa çıkıyor. Bu parayı siz ödüyorsunuz. O yollar köprüler kamu özel iş birliği yap-işlet-devret, tamamını kamulaştıracağım. Rahmetli Özal’ın yaptığı gibi Boğaziçi Köprüsü’nden geçen ne ödüyorsa siz de aynısı ödeyeceksiniz” diye konuştu.

İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun çağrısına yanıt

Benzer Haberler