Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul ihalesine giren çok ağır bedeller ödeyecek

5 Kasım 2021 Cuma

Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul ihalesine giren çok ağır bedeller ödeyecek

İBB İklim Eylem Planı Tanıtım Programı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, “Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Eğer alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İklim Eylem Planı Tanıtım Programı’nda açıklamalarda bulundu.

İklim krizinin tüm dünyanın ortak sorunu olduğunu belirten CHP lideri, “Sadece devletlerin değil, devletler dışında uluslararası kuruluşların da bu çerçevede çaba harcadığını biliyorum. Ancak bu çalışmalar ne kadar başarıya ulaşıyor bunun da bir şekilde sorgulanması lazım. Ortak bir çaba harcanabilirse dünya mavi gezegen olmaya devam edecek” dedi.

“KANAL İSTANBUL İHALESİNİ HİÇ KİMSE ALMAYACAK”

Konuşmasında Kanal İstanbul projesine de değinen Kılıçdaroğlu, ‘ihale’ uyarısı yaparak, şunları söyledi: “Ayrıca Kanal İstanbul’dan da bahsetmek istiyorum. Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Eğer alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir. İster içeriden ister dışarıdan bu coğrafyaya ihanet etmek üzere açılan bir ihaleyi birisi alıyorsa ve iklim krizinin bu kadar yaygın olarak konuşulduğu bir dünyada siz hala İstanbul’a ihanet etmeye devam edecekseniz ve bunun ihalesi açılacaksa, o ihaleye giren ağır bedeller ödeyecektir. Bunu herkesin bilmesini isterim. Dolayısıyla bu ihaleye kimse girmeyecektir. Gençlere borumuz var onun gereğini yapacağız.”

Kılıçdaroğlu gençlerle bir araya geldi

Benzer Haberler