Kılıçdaroğlu: Gençlerin hayali bizim hedefimiz olacak

12 Eylül 2021 Pazar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere ÖTV’yi sıfırlayacağına dair verdiği sözü yineledi. Kılıçdaroğlu, videoda “Sıfır otomobil… Evet, genç ilk kez alıyorsa ÖTV’sini sıfırlayacağız. Onların hayalleri bizim hedefimiz olacak. Bunu sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, “İlk 6 ayda, gençlerimize verdiğim 6 vaadimden biri de ‘Gençlerin ilk sıfır arabasına sıfır ÖTV idi. Gençlerimiz hayata atılırken bir araba sahibi dahi olamayacaklarsa biz neden varız, devlet neden var? Bir arabaya sahip olmanın nesi bu kadar özeldir de böyle vergilendirilmiştir” notuyla videolu bir mesaj paylaştı.

Kılıçdaroğlu, 9 Eylül günü Parti Meclisi’nde yaptığı konuşmanın bir bölümünün yer aldığı videoda şunları söyledi:

“Sıfır otomobil… Evet, genç ilk kez alıyorsa ÖTV’sini sıfırlayacağız. Elin oğlu Almanya’da, Fransa’da, Amerika’da, Güney Kore’de, Japonya’da geliri yüksek, yeni bir otomobil alıyor. Efendim bizim gençler, dünyanın ÖTV’sini getiriyorsun; ‘almayacaklar.’ Aynı şartlarda Türkiye’ye de getireceğiz. Kazanacaklar, üretecekler, otomobilleri olacak ve gezecekler. Çünkü onların hayalleri bizim hedefimizdir. Onların hayalleri bizim hedefimiz olacak. Bunu sağlayacağız.”

ÖTV indirimi sonrası Peugeot 3008 fiyatları düştü!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a “unutmayacağım” yanıtı

Benzer Haberler