Kılıçdaroğlu: Bizim kitabımızda ihanet yoktur

21 Nisan 2021 Çarşamba

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’ne katıldı. bir zamanlar AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği “İstanbul’a ihanet ettik ” sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu “İstanbul’a ihanet ettik dediler. Bizim kitabımızda ihanet yoktur” dedi.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

-Yeni bir tarih yazıyoruz. Yeni bir anlayışı Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Böbürlenen değil, vatandaşları arasında ayrım yapan değil. Hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlara eşit hizmet götürmeyi amaçlıyor başkanlarımız.

-23 Nisan’ı hepimiz kutluyoruz. Evet en büyük bayram. Çünkü egemenliği bir kişiden alıp halka verdik. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dedik. Ve umut. 23 Nisan’ın bayram ilan edilmesi umudun yeşermesi demektir. Çocuklarımızın geleceğine umutla bakmak demektir. Beraber yaşamak birlikte yaşamak demektir. 23 Nisan’ın temel felsefesi budur. İrfanı hür olsun diyoruz. Vicdanı hür olsun diyoruz. Adaletli olsun diyoruz.

-Bu felsefe aslında 13. yüzyılda bu coğrafyaya gelenlerin felsefedir. Bu felsefeyi büyütmek gerekiyor. Bugün 23 parkımızı açıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız söyledi: Yeşilin en çok olduğu ilçemiz burası.

-Biz destek vereceğiz, İstabullulara destek vereceğiz. İstanbul’un yaşanılabilir bir şehir olması için uğraşacağız.

“BİZİM KİTABIMZIDA İHANET YOKTUR”

-İstanbul’a ihanet ettik dediler. Bizim kitabımızda ihanet yoktur. Ağacında hakkı vardır, kuşun da hakkı vardır. O hakkı korumak hepimizin temel görevidir. Bir kenti beton ormanına döndürmek farklı bir anlayıştır, bir kenti yaşanılabilir bir kent haline getirmek başka bir anlayıştır.

-Yeni bir siyaset anlayışını, belediyelerden başlayarak tüm Türkiye’ye yayacağız. Engellerden yana şikayet etmeyeceğiz, engelleri aşacağız.

-İnsan zaten doğanın bir parçasıdır, oradan ayıramazsınız. Dolayısıyla doğanın yaşanılabilir olması lazım. Başkanlarımız kendi ilçelerinde yapıyorlar. Bütün belediye başkanlarımızı yürekten kutluyorum.

Haber değil, habercik! Show Haber’in 15 saniyelik Kılıçdaroğlu haberi gündem oldu

Benzer Haberler