Kılıçdaroğlu: Bizden yana onlardan yana tefeci yok hepsi millet düşmanı

Yayın tarihi: 28 Ağustos 2022 Pazar 11:27 am - Güncelleme: 28 Ağustos 2022 Pazar 6:59 pm

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) ortaya atılan rüşvet sarmalı iddialarına ilişkin olarak, “Bizden yana, onlardan yana tefeci yok, hepsi millet düşmanı. Borsada soyulan küçük yatırımcı da telafi edilecek” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, daha önce gündeme getirdiği FETÖ’nün sermayesinin tutulduğu Bank Asya’da 16 yıl yöneticilik yapan eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kardeşi AKP vekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve eski Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilgili rüşvet iddialarında bulundu.

Peker , Marka Yatırım Holding sahibi Mine Tozlu Sineren’in sermaye artırımı için SPK’ya başvurduğunu ancak bunun için kendisinden rüşvet istendiğini öne sürdü. Peker, Deli Çavuş isimli hesabında konuyla ilgili Whatsapp konuşmalarını yayımlarken Sineren, dün Halk TV’ye çıkarak iddiaları doğruladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Peker’in iddiaları üzerine yarın (29 Ağustos) suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu’ndan konuyla ilgili yeni bir paylaşım geldi.  CHP lideri, halkın parasını çalan herkesin gözünde aynı olduğunu söylediğini hatırlatarak şunları dile getirdi:

“Milletin parasını çalan herkes, benim için aynıdır demiştim. Bizden yana, onlardan yana tefeci yok, hepsi millet düşmanı. Borsada soyulan küçük yatırımcı da telafi edilecek. Bu düzenden yararlanarak zenginleşen bana gelemez. Kimden yana olursa olsunlar, milletten yana değiller.”

 

Sedat Peker Cumhurbaşkanı Danışmanının yazışmalarını ifşa etti