Kıbrıs gazisi Abdullah Amca’yı darbeden kişilerden biri tutuklandı

29 Nisan 2022 Cuma

Kıbrıs gazisi Abdullah Amca’yı darbeden kişilerden biri tutuklandı

Kocaeli’de 68 yaşındaki Kıbrıs gazisi Abdullah Al, fırında tartışığı üç kişi tarafından darbedildi. Al’ı darbeden üç kişiden biri tutuklanırken iki ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Al’ın darp sonucunda da bağırsağı yırtıldı.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 24 Nisan’da pide almak için fırına giden Kıbrıs gazisi Abdullah Al, tanımadığı biriyle tartıştı. Al, fırından çıktıktan sonra  E.Y. (44), B.S. (24) ve U.S. (34) tarafından darb edildi. Kıbrıs gazisi, saldırganların tekmeleri ve tokatlarıyla yere yığılırken şüpheliler kaçtı.

Olay yerine gelen polislerle merkeze gidip şikayetçi olan Al, önce Körfez Devlet Hastanesi’ne, sonra da Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Al, kontrollerinin ardından eve gönderildi. Evinde fenalaşan Al, bu kez İzmit’te özel bir hastaneye başvurdu. Bağırsağının yırtıldığı tespit edilen Abdullah Al, ameliyata alındı.

‘KİM OLURSA OLSUN’ DİYEREK SALDIRDILAR’

Hastanede tedavisi süren Abdullah Al, yaşadıklarını anlatarak, “Pide almak için fırına girdim. Parayı vermek için uzandığımda biri bana ‘Amca üzerime çıkacaksın’ dedi ve beni iter gibi yaptı. Ben de ‘Ne oluyor, biraz saygılı ol’ dedim. O kişiyle ufak tefek laf dalaşı yaptık. Pideyi alıp dışarı çıktığımda, kapıda bekleyen kişilerle birlikte bana saldırdılar. Millet ayıramadı, gerisini hatırlamıyorum. Sadece birine polisi aramasını söylediğimi hatırlıyorum. Dövdükleri sırada beni tanıyan biri dönüp, ‘Abdullah amca gazi vurmayın, etmeyin’ dedi. Fakat saldırganlar ‘Kim olursa olsun’ diyerek saldırmaya devam etti. Şikayetçiyim” diye konuştu.

İKİ KİŞİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDI

Olayın ardından gözaltına alınan E.Y., B.S. ve U.S., emniyette ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Savcılığın talimatıyla 3 kişi dün yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 3 kişiden U.S. tutuklandı, E.Y. ve B.S. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

 

Kıbrıs gazisi Abdullah Amca’yı dövüp bağırsağını yırttılar

Benzer Haberler