KHK göndermeli Babil, Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu

18 Ocak 2020 Cumartesi

KHK göndermeli Babil, Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu

İlk bölümü yayınlanan, başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta’nın yer aldığı “Babil” dizisi milyonları ekrana kilitledi. KHK göndermesiyle dikkat çeken dizi sosyal medyada Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu. Dizide üniversiteden ihraç edilen bir akademisyenin karanlık bir maceraya sürüklenişi anlatılıyor.

İlk bölümü dün gece yayınlanan Babil isimli dizi sosyal medyada Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu. Üniversiteden iftiraya uğrayarak ihraç edilen bir akademisyen ve ailesini konu alan dizi hakkında yapılan paylaşımlarda genellikler beğeni mesajları verildi.

Yurt dışına çıkış yasağı olan KHK’lı bir akademisyene yer verilen dizinin ilk bölümü asgari ücret üzerinden yapılan siyasi göndermeler  dikkat çekti.

Ay Yapım imzalı dizide, Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta başrolleri paylaşıyor. Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil’de bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in (Beren Kasımoğulları) hastalanmasıyla yaşadıkları anlatılıyor.

İrfan tüm bunların ardından karısı Eda’nın (Nur Fettahoğlu) çocukluk arkadaşları Egemen’den (Ozan Güven) yardım istemesiyle kendisini karanlık bir maceranın içinde buluyor. Evlenmek üzereyken ayrıldığı büyük aşkı İlay’ın (Birce Akalay) tehlikeli iş adamı Süleyman’ın (Mesut Akusta) sevgilisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan birçok sınavla karşı karşıya kalıyor. Dizinin ilk bölümünün ardından yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

Benzer Haberler