Kesenin ağzı açıldı! Sörloth’a ayrılan bütçe dudak uçuklattı

13 Nisan 2022 Çarşamba

Siyah-Beyazlılar, Real Sociedad’ın satın alma opsiyonunu kullanmaya sıcak bakmadığı, Leipzig’in de kadrosunda düşünmediği Norveçli golcü Alexander Sörloth için 7 milyon Euro bütçe ayırdı.

Premier Lig ekibi Chelsea’den kiralanan Michy Bathsuayi’yi sezon sonunda İngiltere’ye geri gönderecek olan Siyah-Beyazlılar, bu futbolcunun yerini doldurmak için şimdiden çalışmalara başlamıştı. Bu doğrultuda 2019-20 sezonunda 49 maçta 32 gol ve 11 asistle oynayarak Trabzonspor ’u lig ikinciliği ve kupa şampiyonluğuna taşıyan Alexander Sörloth’u listesine alan Kartal, oyuncuyu yakından takip ediyor.

BEŞİKTAŞ’IN ŞANSI ARTIYOR

Kiralık olarak görev yaptığı Real Sociedad’da etkisiz bir performans sergilemesi sebebiyle İspanyol kulübünün 18 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmaya sıcak bakmaması ve Leipzig’in de oyuncuyu kadrosunda tutmak istememesi, Beşiktaş’ın bu transferde şansını artırıyor. Yönetimin, Leipzig’in kiralamaya olumlu bakmadığı tecrübeli futbolcu için 7 milyon Euro’luk (112 milyon TL) transfer bütçesi ayırdığı belirtildi.