Kerimcan Durmaz hakkında 14 yıl hapis cezası istemli suç duyurusu

1 Mayıs 2019 Çarşamba

Kerimcan Durmaz hakkında 14 yıl hapis cezası istemli suç duyurusu

Sosyal medya hesabından müstehcen video yayınladığı iddia edilen Kerimcan Durmaz hakkında 14 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sosyal medya hesabından müstehcen video paylaştığı ileri sürülen Kerimcan Durmaz hakkında bir suç duyurusu da İstanbul Barosu avukatlarından Serdar Öktem’den geldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunan Öktem, Durmaz’ın ‘Hayasızca Hakaretlerde Bulunma’, ‘Müstehcenlik’, ‘Cinsel Taciz’ ve ‘Cinsel İstismar’ suçlarından 14 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Avukat Serdar Öktem savcılığa verdiği dilekçesinde, toplumun her kesimine hitap eden İnstagram’da Kerimcan Durmaz’ın cinsel organını teşhir eden video paylaştığını belirtti.

‘YANLIŞLIKLA PAYLAŞILMIŞ BİR GÖRÜNTÜ’

Toplumun sert tepkisi üzerine İnstagramı aktif bir biçimde kullanan Kerimcan Durmaz’ın yanlışlıkla paylaşılmış bir görüntü açıklamasının kabul edilemeyeceğini belirtti. Durmaz’ın 7’den 77’ye yaş grubundan takipçisinin bulunduğunun belirtildiği dilekçede büyük çoğunluğu çocuk olan takipçilerin ‘Çocukların Cinsel İstismarı’ suçu da işlediği ileri sürüldü.

4 AYRI SUÇTAN DAVA AÇILSIN

Avukat Serdar Öktem Türk toplumuna karşı işlenmiş suçların hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini belirterek savcılığın res’en ‘Hayasızca Hakaretlerde Bulunma’, ‘Müstehcenlik’, Cinsel Taciz’ ve ‘Cinsel İstismar’ suçlarından soruşturma başlatarak 4 buçuk yıldan 14 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmasını istedi.

Benzer Haberler