Kenya Milli Takımı’nın yeni direktörü Engin Fırat oldu

19 Eylül 2021 Pazar

Kenya Milli Takımı’nın yeni direktörü Engin Fırat oldu

Türk teknik direktör Engin Fırat, bugün Nairobi’de düzenlenen basın toplantısıyla resmen Kenya Milli Takımı’nın yeni teknik direktörü oldu.

En son Moldova Milli Takımı’nı çalıştıran Engin Fırat, FIFA ülkeler sıralamasında 102. sırada bulunan Kenya Milli Takımı’nın başına getirildi. Fırat, takımın mücadeleci bir ruha ve potansiyelli oyunculara sahip olduğunu, kendisinin de bu potansiyeli en iyi şekilde kullanıp daha üretken bir takım elde etmek üzere ekibini hazırlayacağını söyledi. Ekim ve kasım aylarında oynayacakları dört maçtan güzel sonuçlar alıp grup birinciliğini istediklerini aktaran Fırat, play-off sonrasında Dünya Kupası’na katılmayı hedeflediklerini belirtti.

Kenya Futbol Federasyonu Başkanı Nick Mwendwa da böylesine deneyimli bir hocayla çalışabilecek olmanın büyük bir şans olduğunu, Engin Fırat’ın kısa süre içinde takımla ilgili yaptığı tespitlerin ve sunduğu planın onun ne denli iyi bir profesyonel olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi. 3 kıtada milli takım çalıştıran bir antrenör Engin Fırat daha önce Asya kıtasından İran ve Avrupa kıtasından da Moldova milli takımlarını çalıştırmıştı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda Stefan Kuntz dönemi

Benzer Haberler