Kendisini ‘polis’ olarak tanıtıp 600 bin lira dolandırdı

25 Haziran 2022 Cumartesi

Kendisini polis olarak tanıtıp bir vatandaşı 600 bin lira dolandıran M.T. Antalya’da yakalandı.

Isparta’da 7 Haziran tarihinde Ü.S.’yi telefonla arayan M.T., kendisini ‘polis’ olarak tanıttı. Ü.S.’den para isteyen M.T. adrese gelip 600 bin lira parayı alarak kaçtı. Ü.S.’nin polise başvurması üzerine ise Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

ÜSTÜNÜ CAMİDE DEĞİŞTİRDİ

İş yerleri, ara sokaklar ve caddelerdeki 47 güvenlik kamerasında 36 saatlik kaydı inceleyen polis, şüpheliyi tespit etti. M.T.’nin, Kutlubey’deki Ü.S.’nin evine ara sokaklardan dolaşıp, gözlükle ve yüzünü gizleyerek geldiği, para dolu çantayı aldıktan sonra izini kaybettirmek için uzun süre ara sokaklarda gezdiği ve cami lavabosuna girip, kıyafetini değiştirdiği saptandı.

ANTALYA’DA YAKALANIP TUTUKLANDI

Isparta Otogarı’na gelip, bilet alan M.T.’nin Şanlıurfa’ya giderek birkaç gün kaldığı sonra da Antalya’nın Kumluca ilçesine geldiği tespit edildi. Polisin takibiyle M.T., Kumluca’daki adresinde yakalandı.

Isparta Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kente getirilen M.T., emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eşinin mezarı başında kalbine yenik düştü

Benzer Haberler