Kendisini darp eden kişiyi şikayet etti, borçlu çıktı: Keşke şikayetçi olmasaydım da yediğim dayakla kalsaydım

25 Şubat 2021 Perşembe

Antalya’da 2017 yılında şiddete uğrayan motokurye Hayrullah Aydoğmuş, kendisini darp eden kişiden şikayetçi oldu. Mahkeme tarafından para cezasına mahkum edilen Aydoğmuş, “Şikayetçi olmasaydım da yediğim dayakla kalsaydım” dedi.

2017 yılında Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan bir pizzacıda motokurye olarak çalışan 28 yaşındaki Hayrullah Aydoğmuş, trafikte şiddete uğradı.

İddiaya göre paket götürdüğü sırada kırmızı ışıkta duran Aydoğmuş’a arkasında aracıyla duran M.U. ışık yandığı halde selektör yaptı. Bunun üzerinde başında kask bulunan Aydoğmuş, ‘kırmızı ışık yanıyor’ diyerek ışığı gösterdi. M.U., yeşil ışığın yanmasıyla hareket eden Aydoğmuş’un motosikletinin önünü aracıyla kesti. Ne olduğunu anlamaya çalışan kurye, kaskını çıkarmasıyla M.U.’nun kafa darbesiyle yere yığıldı.

Aydoğmuş’u yerde de darp etmeye devam M.U., kuryenin başını asfalta vurmaya başladı. Çevredekilerin müdahalesiyle olay yerinden ayrılmak üzere olan M.U., Aydoğmuş’un aracının fotoğrafını çektiğini görünce cep telefonunu da parçalayarak uzaklaştı. Ambulansla hastaneye götürülen Aydoğmuş’un burnunun kırıldığı ve vücudunun farklı yerlerinde yaralar meydana geldiği belirlendi.

BİN 740 LİRA PARA CEZASI ALDI

Aydoğmuş aldığı darp raporuyla birlikte M.U. hakkında şikayette bulundu. Yaklaşık 4 yıl süren dava sonucunda Aydoğmuş, M.U.’ya hakaret ettiği gerekçesiyle 1740 lira para cezası aldı. Davanın ardından M.U.’nun avukatı, Aydoğmuş’a avukatlık ücreti olarak 5 bin 500 liralık icra işlemi başlattı. İşlemi duyunca neye uğradığını şaşıran Aydoğmuş, borcu ödeyebilmek için babasına ait motosikleti satmak zorunda kaldı.

Darp olayının ardından kuryelik yapmayı bıraktığını söyleyen Aydoğmuş, yaşananları şöyle anlattı:

“Paket servis yapmaya çıktığımda kırmızı ışıkta beklerken arkamdan selektör yaptı. Kafamda kask varken elimi kaldırıp ‘Işık yanıyor görmüyor musun’ dedim. İlerlerken arabasıyla önümü kesti. Kaskımı çıkarınca kafa attı ve burnumdan kan gelince yere düştüm. Ardından kafamı asfalta vurmaya başladı. Çevredekiler ayırınca aracın plakasını çekmek için cep telefonumu çıkarttım ancak elimden telefonu alıp kırdı. Sonrasında aracına binerek kaçtı”

AVUKATLIK ÜCRETİ İÇİN DE İCRA GÖNDERDİ

Ambulansla hastaneye kaldırıldığını, sonrasında şikayetçi olduğunu anlatan Aydoğmuş, “Nasıl oldu bilmiyorum ama kendisi de darp raporu almış. Mahkemede ben de sanık durumuna düştüm. Duruşmada öyle şeyler söyledi ki. Sanki ben onu dövmüşüm gibi. İkinci duruşmada olayı gören bir şahitle gittim ve her şeyi anlattı. Ancak dava yine ertelendi. Son duruşmada ben 1740 lira para cezası aldım. Bir süre sonra karşı tarafın avukatı, avukatlık ücreti adı altında 5 bin 500 liralık icra gönderdi” dedi.

“KEŞKE YEDİĞİM DAYAKLA KALSAYDIM”

Kendisini darp eden kişiye karşı dahi koyamadığını söyleyen Aydoğmuş, şöyle konuştu:

“Site görevlisi olarak çalışıyorum ve 2 çocuğum var. Bunu ödeyecek durumum yoktu ve babamın motosikletini satmak zorunda kaldım. Keşke davacı olmasaydım da yediğim dayakla kalsaydım. Haklıyken haksız duruma düştüm. En çok zoruma giden de bu oldu. Olan garibe oldu, keşke şikayetçi olmasaydım. Ben adaletin yerini bulmasını istiyorum. Darp raporum her şeyim olmasına rağmen suçlu ben oldum dedi.”

Benzer Haberler