Kendisini darp eden eski eşini öldürmek zorunda kalan kadın: Ölmemek için kendimi savundum

28 Nisan 2022 Perşembe

Kendisini darp eden eski eşini öldürmek zorunda kalan kadın: Ölmemek için kendimi savundum

İstanbul Eyüpsultan’da kendisini savunmak için Ahmet Özdemir’i öldürmek zorunda kalan 2 çocuk annesi Nuran Özdemir hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı mütalaasında Nuran Özdemir için 24 yıla kadar hapis talep etti. Özdemir, “Ölmemek için kendimi savundum. O beni yere düşürseydi yemin ederim beni öldürecekti” dedi. Mahkeme tahliye etmedi.

Olay, Sakarya Mahallesinde 22 Eylül 2021 gecesi meydana geldi. Ahmet Özdemir, bir yıldır ayrı olduğu 14 yıllık eşi Nuran Özdemir’in çocuklarıyla yaşadığı eve giderek küfredip bağırarak kapıyı açmasını istedi. Komşular rahatsız olmasın diye kapıyı açan Nuran Özdemir’e küfretmeye devam eden Ahmet Özdemir, iddiaya göre karısının boğazını sıkarak darbetti. Nuran Özdemir, kendisine vurmaya devam eden Ahmet Özdemir’i bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Ahmet Özdemir hayatını kaybetti. Tutuklanan Nuran Özdemir hakkında Haksız tahrik altında eşini öldürme suçundan dava açıldı. Savcı, sanık Nuran Özdemir’e Haksız tahrik altında kasten eşi öldürme suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis talep etti.

“ÖLDÜRMEK ZORUNDA KALDIM”

Eşinin daha önce de kendisini dövdüğünü belirten Özdemir, Eşimin huyunu suyunu biliyordum. Olaydan bir ay önce de aynı tehdidi yapmıştı. Ayağıyla kapıya vuruyordu. ‘Aç çoçuğumu göreceğim’ diyerek küfrediyordu. Telaşla bir anda bir şey yapmaz diye düşünerek kapıyı açtım. Kapıyı açınca ‘Hepimiz iyiyiz, evine git’ diye söyledim ancak maktül bağırmaya başladı. Yumruklarla saldırdı. Kapının ağzında itiştik. Kızım araya girdi, ‘Annemi öldüreceksin, yapma baba’ dedi. O ana kadar benim elimde elimde bıçak yoktu. Kızım araya girmesi sırasında boşluk oluştu. Bu boşluktan istifade suça konu bıçağı aldım. O anda maktül bana, bıçağı aldığımı görünce ne yapıyorsun, bıçağı eline mi aldın. O bıçağı alır sana sokarım’ diye bağırdı. Sonra ben yine darbelere maruz kaldım. Bıçağın maktüle denk geldiğini anlamadım. Ölmemek için kendimi savundum. O beni yere düşürseydi yemin ederim beni öldürecekti. Onun beni öldürmeyi aklına koyduğunu biliyorum. O kişiyi çok iyi tanıyorum. Gerçekten öldürmek istemedim. Çocuk için geldiğini bilseydim, konuşur anlaşır, annesini bile çağırırdım. Tahliyemi talep ederim. Çocuklarım yalnızdır diye konuştu.

Bolu’da kadın cinayeti! 71 yaşındaki eşini öldürdü

TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ

Sanık avukatı da çocukların mağdur olmaması adına müvekkilinin tahliyesini talep etti. Şikayetçilerin avukatı ise şikayetlerinin devam ettiğini ve sanığın cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, kaçma şüphesi, olay yeri inceleme raporu, delilleri etkileme olanağının bulunması gerekçeleriyle sanık Nuran Özdemir’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

Benzer Haberler