Kendisini ‘cinsel terapist’ olarak tanıtan Buse Aydın’a yarım milyon ceza

Yayın tarihi: 17 Mayıs 2024 Cuma 10:46 am - Güncelleme: 17 Mayıs 2024 Cuma 12:12 pm

Sosyal medyada kendini ‘cinsel terapist’ olarak tanıtan Buse Aydın’a sağlık alanında faaliyet gösterecek yetkisi olmadığı için Reklam Kurulu tarafından 550 bin 59 TL para cezası kesildi.

TikTok, Instagram gibi sosyal medya platformlarında üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları gibi alanlarda uzmanlığı bulunmamasına karşın kendisini ‘cinsel terapist’ olarak tanıtan Buse Aydın cezaya çarptırıldı. Reklam Kurulu’nun Buse Aydın’a 550 bin 59 TL ceza kesti.

Buse Aydın ise içerikleri kaldırarak kendini savundu.

“VİDEOLAR HEKİMLERİN ALANINA GİRDİĞİ İÇİN…”

Hakkında verilen cezaya ilişkin olarak sosyal medya hesabının hikaye bölümünden açıklamalarda bulunan Aydın, şunları aktardı:

“Herkese merhabalar arkadaşlar öncelikle psikolog olmamla ilgili problem yok. Bildiğiniz gibi ben hep ‘cinsel terapist’ olarak başlıyordum videolarıma ancak ‘cinsel terapist’ diye bir unvan olmadığı için cinsel danışman dememem gerekiyormuş. Birinci ceza nedeni bu.

İkinci ceza nedeni olarak vajinismus, erken boşalma gibi hastalık olarak kabul edilen videolar hekimlerin alanına girdiği için bu konular hakkında bilgi vermemem gerekiyormuş. Dolayısıyla videoları kaldırdık. Bu arada bu videolardan birçok kişi yararlanmış durumdaydı. Kanala gelen çok güzel mesajlar vardı.”

Aydın, “Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmıyor malumunuz. Problem yok içeriği değiştirdik komple. Yaptığım işte bir değişim olmadı sadece unvanı değiştirdik” açıklamasını yaptı.

BUSE AYDIN KİMDİR?

Psikolog Buse Aydın sosyal medyada kendisine yöneltilen cinsel sorunlara ilişkin sorulara yanıt veriyordu. Kendine has üslubuyla dikkat çeken ve zaman zaman sansasyonel yanıtlar veren Buse Aydın Instagram, TikTok gibi mecralarda canlı yayın da açıyordu.

Tabuları yıkmak isteyen Güney Afrika’da cinsel ilişki fuarı

Kaynak: HABER MERKEZİ