Kendini dört fakülteye dekan atayan Hatipoğlu: Ramazan geliyor algı lazım

13 Mart 2021 Cumartesi

Kendini dört fakülteye dekan atayan Hatipoğlu: Ramazan geliyor algı lazım

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olan ve aynı zamanda 4 fakültenin dekanlık görevini de yürüten Nihat Hatipoğlu, kendisini “Üniversitemiz yeni kuruldu. Dekan olmak için profesörlük şartı var” diyerek  “Tabi Ramazan geliyor. Algı lazım” diye savundu.

Rekötörü olduğu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin 4 fakültesine kendisini dekan olarak atayan Nihat Hatipoğlu, ”Sıfırdan kuruldu. 8 fakültesi var. Bu fakültelere öğrenci almak ve resmî işlemleri yürütmek için Dekan atamak zorundayız. Dekanlık için de profesör şartı gerekiyor” diye kendini savundu.

“RAMAZAN GELİYOR. ALGI LAZIM”

Görevlendirmelerden herhangi bir ücret almadığını ”Bu görevlendirmelerden dolayı ne bana ne de dekanlıklara vekalet görevi verilen hocalarımıza herhangi bir maaş, ücret veya başka bir ödeme yapılmamıştır” ifadeleri ile dile getiren Hatipoğlu, ”Bütün akademi dünyası bunu bilir. Bütün bunlar biliniyor olmasına rağmen koca koca insanların sanki gayri kanuni bir şey varmış gibi sabahtan bu yana saygısızca yazılarla tepinip durmalarının sebebini anlamakta zorlanıyorum. Bu vekaletler bize ekstra yük ve sorumluluk getirmiştir. Bir kuruş ücret veya maaş ödenmemiştir! Anlamadığınız bu işin neresinde. Tabi Ramazan geliyor. İllaki algı lazım” diye konuştu.

Benzer Haberler