Kemalpaşa Belediyesi’nde koronavirüs paniği: 30 personele idari izin verildi

Yayın tarihi: 5 Ağustos 2020 Çarşamba 11:39 pm - Güncelleme: 5 Ağustos 2020 Çarşamba 11:39 pm

Kemalpaşa Belediyesi’nde çalışan bir personelde koronavirüs tespit edildi. Personelin test sonucunun pozitif çıkması diğer çalışanlar arasında paniğe neden olurken, testi pozitif çıkan kişiyle teması olan 30 belediye personeli tedbiren idari izne çıkarıldı.

İzmir’de Kemalpaşa Belediyesi’nde çalışan bir personelde Covid-19 tespit edilirken personelin temas ettiği düşünülen 30 kişi idari izne çıkarıldı.

Kemalpaşa Belediyesi’nde çalışan bir personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Personelin testinin pozitif çıkması nedeniyle diğer çalışanlar arasında panik yaşanırken, testi pozitif çıkan kişiyle teması olan 30 belediye personeli tedbiren idari izne çıkarıldı.

Öte yandan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada olayı doğruladı.

Karakayalı, “Belediyemizde görevli bir personelimizin Covid19 olduğunun öğrenilmesi üzerine, kendisiyle temas kurduğu düşünülen tüm personelimiz tedbiren idari izne çıkarılmış, belediye binamızda gerekli strelizasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Belediyemiz ve birimlerimiz, hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın sağlığının güvende olması için hizmet binamızda tedbirleri üst seviyeye çıkarmıştır” dedi.