Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bayram mesajı

19 Temmuz 2021 Pazartesi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Kılıçdaroğlu, ülkenin tüm sorunlarının, aklın ve bilim yol göstericiliğiyle, birlik ve beraberlik içinde aşılabileceğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı için bir mesaj yayınladı. Ülkenin tüm sorunlarının, aklın ve bilim yol göstericiliğiyle, birlik ve beraberlik içinde aşılabileceğini belirten Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Sevgili Halkım, Birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan Kurban Bayramını, ikinci kez Covid-19 pandemisinin etkisi altında kutlayacağız. Dünya salgın hastalık ile mücadele ederken; sağlık emekçilerimiz kendi canlarını hiçe sayarak, halk sağlığı için günün 24 saati çaba harcarken, milletimiz bir yandan da derin ekonomik ve siyasal buhran karşısında ayakta kalmaya çalışıyor.

Bu bayram gününde, zor bir dönemden geçen milletimizin, geleceğe umutla bakması en büyük arzumdur. Ülkemizin tüm sorunlarını, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde, birlik ve beraberlik içinde aşabiliriz. Yeter ki; Sevgili Peygamberimizin de öğütlediği biçimde, emanet, ehil ellerde olsun. Bayramlar bize, insanlar arasında hiçbir ayrım yapılmaması gerektiğini, yoksullukla hiçbir bahanenin arkasına sığınılmadan mücadele edilmesi gerektiğini, adaletli ve hoşgörülü olmayı hatırlatır. İşte bu anlayışı, güzel ülkemiz için bir yönetim biçimi haline getirmek zorundayız. Senden benden demeden, hiç kimsenin inancını, yaşam biçimini sorgulamayan, 83 milyonu kucaklayan bir ülke yönetimine ihtiyacımız var. Ancak o zaman, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa edebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, gelecek güzel günleri umutla bekleyen milletimizin Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve terör örgütlerine karşı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Sağlık emekçilerimize, gösterdikleri üstün gayret için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

Benzer Haberler